Erciyes Dağı'nda Plaj Voleybolu heyecanı

Erciyes Dağı'nda Plaj Voleybolu heyecanı
Ulusal ve memleketler arası her türlü sportif tertibin üssü haline gelen Erciyes 11-13 Ağustos 2023 tarihlerinde dünyada birinci defa bir dağda gerçekleşecek tertibe konut sahipliği yapacak.

Mehmet UZEL(KAYSERİ İGFA)
Ülkemizi birinci kere snowboard, snowkite, kar voleybolu, dağ bisikleti, üzere branşlarda dünya kupaları ve Avrupa kupaları ile tanıştıran Erciyes, Türkiye'yi memleketler arası arenada en uygun halde temsil etmeye devam ediyor.

Dünya trendlerini Türkiye’ye getirerek birincilere imza atan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. 11-12-13 Ağustos 2023 tarihlerinde Bioderma Pro Beach Tour Plaj Voleybolu Türkiye serisine mesken sahipliği yapacak. Erciyes Dünyanın farklı ülkelerinden gelecek olan atletlerin çabasına sahne olacak.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nu (CEV) Milletlerarası Voleybol Federasyonu’nu (FIVB) onaylı tertip, Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile Kayseri Erciyes A.Ş. işbirliği ile düzenlenecek.

Plaj Voleybolu dünyada birinci kez Erciyes Dağı’nın 2 bin 200 metresinde özel olarak hazırlanan kortlarda oynanacak. Karşılaşmalar milletlerarası profesyonel atletlerin uğraşına sahne olacak.

Karşılaşmalar bayan ve erkek olmak üzere iki farklı kategoride yapılacak. Tertibe 16 erkek, 13 hanım kadrosu olmak üzere 29 ekip katılacak. Plaj Voleybolu Turnuvası, sporun yanı sıra ekstra cümbüşler ve gösterilerle renklenirken, gelen konuklar için keyifli bir hafta sonu aktivitesine de dönüşecek. Erciyes’e gelecek olan yerli, yabancı oyuncular ve ziyaretçiler, Kayseri’nin mahalli lezzetleriyle de Türk mutfağının tadını çıkarma fırsatı bulacak.