Erciyes Tepe Tırmanışı muvaffakiyetle tamamlandı

Erciyes Tepe Tırmanışı muvaffakiyetle tamamlandı
Kayseri Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü tarafından klasik olarak düzenlenen ve bu yıl 29’uncusu gerçekleştirilen Sütdonduran Kampı ve Erciyes Tepe Tırmanışı muvaffakiyetle gerçekleştirildi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) tarafından organize edilen ve bu yıl 29'uncusu düzenlenen Sütdonduran Kampı ve Erciyes Tepe Tırmanışı, Türkiye’nin değişik vilayetlerinden katılan dağcı ve tabiat tutkunu sportmenler ile 2700 metre rakımlı Sütdonduran Yaylası’nda yapıldı.

Aktiflikte dağcılara hitap eden Hacılar Belediye Lideri ve HADAK Lideri Bilal Özdoğan, kampın Erciyes’in ve Hacılar’ın tanıtımında büyük etken olduğunu belirterek şöyle konuştu; “Tabii ki dağcılık başka bir spor. Hem bu işe gönül vermek gerekiyor, hem de bu işin uzmanlarıyla çalışmak gerekiyor. Sütdonduran Kampı ve Tepe Tırmanışı’nın bu sene 29’uncusunu düzenliyoruz. Tepe olağan ki hayatın her manasında kıymetli lakin dağcılıkla çok çok daha kıymetli. Şayet tepe, sizin tepeye ulaşmanızı istemiyorsa müsaade vermez. Hayırla çıkıp gelmek sizlere nasip olsun. Kazasız, belasız tırmanışlar diliyorum. Biz belediye olarak sporun her türlüsünün yanındayız. Onun da altını çizelim. Bugün bölgesel amatör ligde oynayan bir futbol ekibimiz var.

İlçede birçok yerde olmayan çim stada sahibiz, o da bizim devrimizde nasip oldu. 500 kişilik tribünümüz var, ilçeden vilayetten Türkiye'nin değişik yerlerinden de sponsorluklar alabilen bir ilçeyiz. Bir kulübümüz var, yeniden tıpkı biçimde ilçemizdeki öteki spor kulüplerine de bilhassa dağcılık ve kayak alanında da biz elimizden geldiğince dayanak olmaya çalışıyoruz. Dağcılık apayrı bir şeydir. Doruktaki dostluk apayrı bir şeydir. Onun da şuurundayız. Bu atmosferi yaşamak için gelen Kayseri’den de Türkiye’mizin kent içinden ve kent dışından ülkemizin hoş vilayetlerinden gelen arkadaşlarımız var. Ben onlara da tekrardan teşekkür ediyorum. Biz lokal idareler olarak öbür alanlarda olduğu üzere sportif alanda da her vakit atletimizin yanında olmak istiyoruz.”

Erciyes Dağı’nın tepesine çıkmak için Sütdonduran Yaylası’nda buluşan atletler, 23 Temmuz sabahı saat 04.00’da başlayan tırmanışı saat 10.00’da tepe ile sonlandırdı. Her yıl olduğu üzere bu yılda tepede şehitler için hürmet duruşu ve İstiklal Marşı okunarak dua edildi.