Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi atletleri ağırlıyor

Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi atletleri ağırlıyor
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, yüksek rakımda konforlu tesislerde spor kadrolarını ağırlamaya devam ediyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla kente kazandırılan ve 1850 metre yükseklikte 2 futbol alanı ile hizmet vermeye devam eden Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, futbol başta olmak üzere farklı branşlarda profesyonel spor kadrolarının ve sportmenlerin tercih ettiği kamp merkezi oluyor.

Türkiye’nin kıymetli kayak merkezlerinden olan Erciyes Dağı, yaz, kış olmak üzere 12 ay sporun merkezi olma yolunda ilerlerken, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın özel ehemmiyet verdiği Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde Gençlerbirliği ve İstanbulspor kampını tamamlarken, Adıyamanspor merkezde çalışmalarını sürdürüyor.

Kamp alanında Erciyes’i cazibe merkezi haline getirecek olan Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde futbol dışında farklı branşlar olan, kayak, bisiklet, atletizm, güreş, okçuluk grupları ile profesyonel sportmenler da kamp yapıyor.

YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ’NDE YENİ PROJELER YÜKSELİYOR

Öte yandan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan 1850 metre rakımda 2 futbol alanı ile profesyonel ekiplere hizmet veren Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi bölgesinde 4 adet sahanın da üretimi tamamlandı. Çalışmaları süren proje kapsamında toplam saha sayısı 8’e yükseltilirken merkezin olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, atletizm pisti ve fitness merkezi ile profesyonel sportmenlerin ve kadroların gözdesi haline getirilmesi hedefleniyor.