Fenerbahçe'nin Mudanyalı gözdesi: Emin Eren Sayar

Fenerbahçe'nin Mudanyalı gözdesi: Emin Eren Sayar
Bursaspor’un elinden kaçırdığı, Fenerbahçe’nin Arda Güler’den sonra Türk futboluna kazandırmaya hazırladığı genç yetenek Mudanyalı Emin Eren Sayar, Fenerbahçe SK U14 ekibinde attığı 43 golle Türkiye gol hükümdarı olarak Mudanya’nın da gururu oldu.

BURSA (İGFA) - Bursa'nın Mudanya ilçesinde elektrik bölümüne uzun yıllar hizmet veren Halil Sayar’ın torunu, Turgay Sayar‘ın oğlu olan 2009 doğumlu Emin Eren Sayar, futbolda gelecek vadediyor.

Bursa Nilüfer Gençlik ve Spor Kulübü’nde yetişen ve yeteneği Bursaspor’a götürülse de beğenilmeyen Emin Eren Sayar’ı keşfeden, Fenerbahçe Spor Kulübü oldu. 4 Ekim 2022’de amatör mukavele imzaladığı Fenerbahçe formasıyla çıktığı 20 maçta 43 gole imza atan Sayar, U14 Gelişim Ligi’nde ‘gol kralı’ ödülünün sahibi oldu.

Sözleşme sonrasına birinci maçına 23 Ekim 2022 tarihinde çıkan ve Fenerbahçe’nin alandan 5-1 galip ayrıldığı Kasımpaşa müsabakasında 30 ve 62’nci dakikalarda 2 gol kaydeden Emin Eren Sayar, U14 Gelişim Ligi Play-Off müsabakalarında son maçı ise sarı lacivert formayla 29 Nisan 2023 tarihinde Bursaspor ile oynadı. Bursaspor’u mağlup ederek alandan 2-0 galip ayrılan Fenerbahçe’nin kaydettiği goller ise, 37 ve 63’üncü dakikalarda yeniden Emin Eren Sayar’ın uğurlu ayağından geldi. Genç yetenek, Fenerbahçe Spor Kulübü U14 grubunda bu yıl attığı 43 golle Türkiye gol hükümdarı olarak tıpkı vakitte Ulusal Ekibe yükselme başarısı sağladı.