FİBA Europe Cup ön elemesi Manisa’da

FİBA Europe Cup ön elemesi Manisa’da
Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Ekibi, FİBA Europe Cup’ta ana tabloya kalmak için ön eleme küme maçları için konut sahibi olmaya hak kazandı.

MANİSA (İGFA) - 2023-2024 döneminde FİBA Europe Cup’a ön eleme çeşidinden başlayacak olan Potanın Tarzanları, küme formatında oynanacak maçlar için mesken sahibi oldu.

Europe Cup’a yapılan müracaat sonrasında açıklanan karar ile birlikte 3-5 Ekim tarihleri ortasında oynanacak küme müsabakaları Muradiye Spor Salonu’nda oynanacak.

Gruplar ise 8 Ağustos Salı günü çekilecek kuranın akabinde belirlenecek.

Manisa BBSK Lideri Bora Çaylan, “Ülkemiz ve kentimiz için çok kıymetli olan Avrupa Kupası maceramıza ön eleme tipinden başlayacağımızı daha evvel duyurmuştuk. Ön eleme maçları küme formatında oynanacak. Spor tesisi ve sportif yatırım manasında önde gelen bir kent olduğumuzu yaptığımız sunum sonrasında bir kere daha FİBA yetkililerine ispatladık. Yaptığımız ikili görüşmeler sonrasında 3-5 Ekim tarihleri ortasında oynanacak maçlar için konut sahipliği için onay aldık. Sonuna kadar gitmeyi hedeflediğimiz Avrupa Kupası maçlarımıza tüm taraftarlarımızı davet ediyoruz. Ülke basketboluna ve Manisa’mıza iyi olsun” dedi.