FOMGET yeni dönemde tezli

FOMGET yeni dönemde tezli
Turkcell Bayanlar Futbol Harika Ligi’nin 2022-2023 dönemini şampiyon olarak tamamlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü, hem Başşehri temsil edeceği Şampiyonlar Ligi’nin hem de yeni dönemin hazırlıklarına başladı.

ANKARA ((İGFA) - Futbolu bayanlara sevdiren ve elde ettikleri başarılarla ismini tüm Türkiye’ye duyuran Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) Bayan Futbol Grubu, yeni dönem hazırlıklarına başladı.

Turkcell Bayanlar Futbol Ligi’nin 2022-2023 dönemini şampiyon olarak tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi’nde Başşehri temsil etme hakkı kazanan FOMGET; hem Avrupa’da hem de ligde başarılı bir dönem geçirerek kupayı kaldırmayı hedefliyor.

YENİ TRANSFERLERLE YEŞİL ALANA ÇIKTI

Cumhuriyetin 100. yılında şampiyonluk kupasını Başşehre getiren FOMGET Bayan Futbol Kadrosu, yeni dönemde da Ankara’yı başarılı bir biçimde temsil etmek için hazırlıklarına başladı.

Yeni dönem için idmanlarını Yenikent Osmanlı Stadı’nda gerçekleştiren FOMGET’in yeni transferleri Medine Erkan, Dilan Yeşim Taşkın, Vusala Seyfaddinova, Beyza Kocatürk, Gabrielle Diane Viviner ve Marin Award da alanda grup arkadaşlarıyla birlikte ter dökmeye başladı.

“TARAFTARLARIMIZ BİZİ YALNIZ BIRAKMASIN”

Avrupa’da ve Turkcell Bayanlar Futbol Ligi’nde muvaffakiyet hedeflediklerini ve bu yolda taraftarlarının dayanağına gereksinim duyduklarını kaydeden başarılı atletler “Taraftarlarımız bizi yalnız bırakmasın” diyerek şunları söyledi:

-Fahri Bayraktar (FOMGET Bayan Futbol Ekibi Sportif Direktörü): ‘‘Yeni dönem hazırlıklarımıza başladık. Geçen yılki şampiyonluk unvanımızı korumak ve UEFA’da cins atlamak istiyoruz.

-Siyaset Asgarov (FOMGET Bayan Futbol Ekibi Teknik Direktörü): “Yeni dönem hazırlıklarına başladık. Bu sene de ligi şampiyon olarak tamamlamak istiyoruz ve Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalmak istiyoruz.

-Selda Akgöz (FOMGET Bayan Futbol Ekibi Kaptanı): “Yeni dönem hazırlıklarına başladık. İdmanlarımız pek hoş geçiyor. Şampiyonlar Ligi’nde eleme çeşitlerini geçerek kümelere kalmayı hedefliyoruz.

-Armisa Kuc (FOMGET Bayan Futbol Ekibi futbolcusu): “Yeni dönem hazırlıklarına başladık. Şampiyonlar Ligi’ne hazırlanıyoruz. Çok düzgün bir grubumuz var ve Şampiyonlar Ligi’nde başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum.

-Tuğba Karataş (FOMGET Bayan Futbol Ekibi Futbolcusu): “Yeni dönem hazırlıklarına başladık. Herkesin gücü çok yüksek ve sahayı çok özlemiş. Şampiyonlar Ligi’nde eleme maçlarını geçip daha da başarılı sonuçlar almayı planlıyoruz.’’