İzmir Aliağa satranç tutkunlarını ağırlayacak

İzmir Aliağa satranç tutkunlarını ağırlayacak
İzmir'de Aliağa Belediyesi’nin bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı aktiflikleri kapsamında düzenleyeceği ‘KYME Satranç Turnuvası’ 26-27 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İZMİR (İGFA) - Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü ile Türkiye Satranç Federasyonu İzmir Vilayet Temsilciliği iş birliğinde Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu’nda organize edilecek turnuva 26 Ağustos 2023 Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak.

Türkiye’nin farklı kentlerinden Aliağa’ya gelecek yüzlerce satranç tutkunu dereceye girebilmek için kıyasıya bir uğraş sergileyecek. İki gün sürecek turnuvaya Türkiye’nin dört bir yanından atletler katılacak.

8 yaş ve altı kategorisi, 10 yaş altı ve kategorisi ve açık kategori olarak üç farklı kategoride oynanacak turnuvada İsviçre sistemi kullanılacak. Her kategoride turnuva 7 cins üzerinde sportmen başına 35'+30" müddetle oynanacak.

Geçerli bir Pasaport ve FIDE ID’si bulunan yabancı atletlerde TSF Sportmen Lisansı kaidesi aranmayacak. Turnuvada Swiss Manager yazılımı kullanılacak ve başlangıç sıralaması, atletin en yüksek kuvvet derecesine nazaran yapılacak. Turnuva sonunda kendi kategorilerinde derece alanlar için madalya ve ödül merasimi düzenlenecek.