İzmir'in altın çocukları

İzmir'in altın çocukları
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü judocusu Sema Mete’nin de yer aldığı Türkiye Ümit Ulusal Ekibi, Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nda altın madalyanın sahibi oldu.

İZMİR (İGFA) - İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in İzmir’i spor kenti yapma vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor.Son olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü judo sportmeni Sema Mete, Avrupa Gençlik Olimpiyatları'ndan altın madalya ile döndü.23-28 Temmuz tarihlerinde Slovenya’nın Maribor kentinde düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nda judo karışık ekibiyle tatamiye çıkan Mete’nin yer aldığı Ümit Ulusal Ekibi, altın madalyanın sahibi oldu.

Bir altın bir bronz madalya almıştı
Ulusallar, birinci maçında Almanya'yı 4-2 yenip çeyrek finale çıktı.Yunanistan'ı 4-0 yenerek son dörde kalan ay-yıldızlı takım, Fransa'yı 4-2, Azerbaycan'ı ise 4-0 yenerek şampiyonayı dorukta tamamladı. Sema Mete, son olarak 9-11 Haziran tarihlerinde Makedonya’nın Krushevo kentinde düzenlenen Ümitler Balkan Şampiyonası'nda da bir altın ve bir bronz madalyanın da sahibi olmuştu.

“Daha uygun yerlere gelmek için çabalıyorum”
Yedi yıldır judo yaptığını ve kısa süreç içerisinde başarılı olduğunu söyleyen 15 yaşındaki genç sportmen Sema Mete, “2019 ve 2020'de Minikler Türkiye Şampiyonası'nda birincilik, 2022 ve 2023'te Ümitler Türkiye Şampiyonası'nda üçüncülük elde ettim.İlk memleketler arası tecrübemde altın madalya kazanmak beni çok hırslandırdı.Sağlıklı ömür için başladığım judoya artık daha çok sarıldım.Hayatımın yüzde 90'ı judo oldu.Her gün iki idman yaparak daha düzgün yerlere gelmek için çabalıyorum” dedi.