İzmit’in minik yüzücüleri sertifikalandı

İzmit’in minik yüzücüleri sertifikalandı
Kocaeli'de İzmit Belediyesi'nin 2019 yılında bu yana yürüttüğü Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında eğitim alan 1050 minik atlete sertifikalarını Lider Fatma Kaplan Hürriyet’in elinden aldı.

KOCAELİ (İGFA) - İzmit Belediyesinin 2019 yılında faaliyete geçirdiği Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında bu yaz eğitim alan 1050 öğrenci eğitimlerini tamamladı.

Tepeköy Mahallesi 17 Ağustos Bulvarında yer alan İzmit Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzunda fiyatsız olarak düzenlenen ve 7-14 yaş ortası çocukların uzman antrenörler eşliğinde yaz tatilinde aldığı eğitimlerin sertifika merasimi gerçekleştirildi.

100 minik atletin lisans sahibi olduğu eğitim kapsamında çocuklara sertifikalarını İzmit Belediye Lideri Fatma Kaplan Hürriyet takdim etti.

Programda konuşan Lider Hürriyet, “Yüzme sporu üzerine emek verdiğimiz bir spor kolu. İzmit Belediyesi’nin gururla yürüttüğü "Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’nin sertifika programı için bir ortaya geldik. Yüzmek, hayatımızın en temel maharetlerinden biri ve bu projede emelimiz, tüm çocuklarımıza bu kıymetli beceriyi kazandırmaktı. Beden gelişimlerine katkı olsun istiyoruz. Öncelikle emeği geçen Spor İşleri Müdürlüğümüze, bedelli hocalarımıza, emek veren çocuklarımıza ve onları destekleyen ailelerine teşekkür ediyorum. Onların özverili çalışmaları ve gayretleri sayesinde, bu yaz ayında toplam 1050 çocuğumuza yüzme eğitimi verdik ve onları suyun büyülü dünyasına yanlışsız bir adım atmalarını sağladık. "Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi" yalnızca temel yüzme maharetlerini öğretmekle kalmıyor, tıpkı vakitte çocuklarımıza disiplin, dayanıklılık ve muvaffakiyete ulaşma azmi üzere kıymetli hayat derslerini de kazandırıyor. Haftada iki gün, ayda sekiz ders boyunca gösterdiğiniz özveri ve gayret, nitekim takdire şayan" diye konuştu.

Başkan Hürriyet, İzmit Belediyespor Yüzme Takımı’na seçilen ve lisanslı sportmen olarak karşılaşmalara katılmaya hak kazanan çocuklarımızı ayrıyeten tebrik etti.