İzmitli periler yeni döneme hazırlanıyor!

İzmitli periler yeni döneme hazırlanıyor!
Türkiye Bayanlar Basketbol Harika Ligi temsilcimiz İzmit Belediyespor Bayan Basketbol Grubu, yeni dönem öncesi idmanlarına başladı

KOCAELİ (İGFA) - 2023-2024 döneminde vilayetimizi Türkiye Bayanlar Basketbol Muhteşem Ligi’nde temsil edecek İzmit Belediyespor Bayan Basketbol Ekibi, yeni transferleriyle birlikte birinci idmanını Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirdi. Asistan Koç Murat Tuna önderliğinde yapılan idmanda grubun moralinin yüksek olduğu gözlendi.

Yeni dönemle ilgili gayelerinden bahseden İzmit Belediyespor’un asistan koçu Murat Tuna, “Sezonumuza bugün itibariyle başlıyoruz. Başantrenörümüz Hasan Fırat Okul’un Ulusal Gruptaki vazifesinden ötürü onsuz başlıyoruz. Birkaç hafta da onsuz devam edeceğiz. Türk oyuncularımızın hepsi burada. Yabancı oyuncularımız da bir hafta sonra bize katılacaklar. Hoş bir dönem geçmesini diliyorum. Geçen dönem TKB’de şampiyon olduktan sonra bu sene de maksadımız Harika Lig’te kalıcı olmak. Sonrasında da Play-Off’larda yer almak. Play-Off’ta gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz” tabirlerini kullandı.

İzmit Belediyespor’un yeni transferlerinden Özge Yavaş Özışık, “Burada olmaktan çok memnunum. Eski ekip arkadaşlarım ve eski koçumla çalışıyor olmaktan da ekstra memnunum. Bu sene umarım sakatlıktan uzak başarılı hoş bir dönem geçiririz. Herkese yeterli dönemler diliyorum.” dedi.

İzmit Belediyespor’a bu dönem katılan Ayşe Cora, “ Başantrenörümüz Fırat Okul’la daha evvelce Fenerbahçe’de çalıştım. Çok başarılı ve verimli geçmişti. Hem ekip olarak hem ferdî oyuncu olarak çok verimli bir dönem geçirmiştim. Artık İzmit’te buluştuğumuz için çok memnunum. Bu dönem hoş ve geniş bir takım kurduk. Antrenör kalitemizin de çok güzel olduğunu düşünüyorum. Yeni dönemde çok başarılı bir İzmit Belediyespor olacağımızı inanıyorum” dedi.