Karşıyaka’da geleceğin jimnastikçileri yetişiyor

Karşıyaka’da geleceğin jimnastikçileri yetişiyor
Karşıyaka Belediyesi, sporun temelini oluşturan branşlara ağırlaşarak genç kuşakların sağlıklı gelişimine sunduğu takviyeye sürat kesmeden devam ediyor. Uzman eğitmenler eşliğinde yapılan kurslarda çocuklar erken yaşta jimnastikle tanıştırılıyor.

İZMİR (İGFA) - Sportif Yetenek Ölçüm Merkezi’nde bu spora yeteneği olduğu belirlenen çocuklar cimnastik kurslarına fiyatsız olarak kabul ediliyor, lisans çıkartılarak Karşıyaka Belediye Spor bünyesinde yarışlara katılma imkanı sunuluyor.

Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Vatandaşlarımızın spor kurslarımıza çok ağır bir ilgisi var. Onların bu ilgisi devam ettikçe biz de daha çok yatırım yapmak için daha çok imkân sunmak için çalışıyoruz. Tüm sporların temeli sayılan branşları bilhassa geliştirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Karşıyaka Belediyesi, tüm spor branşlarının temelini oluşturan jimnastiğe verdiği takviyeyle sporla iç içe yaşayan jenerasyonlar yetişmesine katkı sunuyor. Karşıyaka Belediye Spor bünyesinde açılan kurslarla çocuklar erken yaşlarda cimnastikle tanıştırılıyor ve uzman eğitmenler eşliğinde gelişimleri destekleniyor. Sportif Yetenek Ölçüm Merkezi’nde uygulanan testlerin sonuçlarına nazaran bu alana yeteneği tespit edilen çocuklar cimnastik kursundan fiyatsız olarak kayıt yaptırabiliyor. Cimnastik kursundan her ay ortalama 200 çocuk faydalanırken, kursun ilerleyen periyotlarında lisans çıkarılan atletlere Karşıyaka Belediye Spor bünyesinde yarışmacı olarak jimnastik grubuna dahil ediliyor. 20 kişilik performans kümesi ile müsabakalara hazırlık yapılıyor.

Spor Kenti Karşıyaka

Karşıyaka’da sporu hayatının bir modülü haline getiren genç kuşaklar yetiştirmek için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Vatandaşlarımızın spor kurslarımıza çok ağır bir ilgisi var. Onların bu ilgisi devam ettikçe biz de daha çok yatırım yapmak için daha çok imkân sunmak için çalışıyoruz. Tüm sporların temeli sayılan branşları bilhassa geliştirmeye çalışıyoruz. Mesela atletizm bu sene Semra Aksu Atletizm Pisti ile ağır bir halde çalışmaya başladığımız bir branş oldu. Yüzme ve jimnastik de tıpkı biçimde. Gördüğümüz ilgiden çok mutluyuz. Karşıyaka zati bir spor kenti, sportmen kenti, sporda çok başarılı beşerler yetiştirmiş bir kent. Biz de bu başarıyı daha da ileriye götürmek için belediye olarak üzerimize düşeni yapıyoruz” dedi.

Sportif Yetenek Ölçüm Merkezi’nde yapılan testleriyle çocukları gerçek branşa yönlendirdiklerini belirten Lider Tugay, “Merkezimizde yapılan testlerle jimnastiğe yeteneği olduğunu tespit ettiğimiz çocuklarımızı fiyatsız olarak kurslarımıza kaydediyoruz. Bir mühlet sonra da onları lisanslı yapıp belediye spor bünyesinde hala yarışmacı olarak devam eden jimnastik grubumuza sportmen olarak yetiştiriyoruz ve müsabakalara katılmasını sağlıyoruz. Karşıyaka’nın pek çok branşta olduğu üzere jimnastikte de başarılı sonuçlar almasını hedefliyoruz” tabirlerini kullandı.