Kayseri ErciyesGrand Prix Kültepe etabı tam gaz

Kayseri ErciyesGrand Prix Kültepe etabı tam gaz
Türkiye’de bisikletin merkezi haline gelen ve klasikleşen memleketler arası yol bisikleti karşılaşmalarına yeniden mesken sahipliği yapan Kayseri Erciyes, Grand Prix Kültepe etabı ile tüm süratiyle devam ediyor.

Kazakistan, Irak, Cezayir, Ukrayna, Rusya, Eritre, İngiltere, Özbekistan ve Türkiye’den sportmenler Kültepe etabına katıldı.

Kış sporlarının yanında yazın da profesyonel idman kampı, dağ ve tabiat sporları üssü olarak bir çok sportif kısımda profesyonel sportmenlerin cazibe noktası olan Erciyes, küresel bisiklet topluluğunun dikkatlerini çekmeye devam ediyor.

8 Temmuz ve 19 Ağustos tarihleri ortasında düzenlenen Erciyes Milletlerarası Yol Bisiklet Yarışları, Memleketler arası Bisikletçiler Birliği UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Yüksek İrtifa ve Spor Turizmi Derneği tertibi ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş., Spor A.Ş. ve Bisiklet Turizm Derneği takviyeleri ile tüm süratiyle sürüyor.

ERCİYES A.Ş. İDARE ŞURASI LİDERİ ELCUMAN: “BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Nefes kesen Grand Prix Kültepe Yarışı aktifliğini Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Erciyes A.Ş. İdare Konseyi Lideri Hamdi Elcuman da takip etti.

Erciyes A.Ş. İdare Şurası Lideri Hamdi Elcuman, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Kayseri’yi “spor şehri” yapma yolundaki uğraş ve özverilerinin meyvelerini aldığını tabir ederek, takviyeleri için teşekkürlerini iletti. Elcuman, konuşmasında şunları söyledi:

“Grand Prix’i Kültepe etabını muvaffakiyetle tamamladık. Erciyes’in bu tıp memleketler arası etkinliklere konut sahipliği yapması gurur verici. Milletlerarası dağ bisiklet yarışı ile Kayseri Erciyes Dağı bu manada en çok tercih edilen yer olarak görülüyor. Atletlerimizi burada ağırlamaktan memnunuz. Bu manada Büyükşehir Belediye Liderimiz Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ediyorum. Erciyes'in milletlerarası alanda da marka haline getirmek için birçok çalışmalar ve projeler gerçekleştirdi”

Büyükşehir himayesindeki Erciyes Milletlerarası Yol Bisiklet Yarışları’nda, Grand Prix Kültepe etabı tekrar nefes kesti. Öte yandan Kayseri Erciyes, Türkiye’de birinci kere uygulanacak olan ve 4 kenti kapsayan Tour of Anatolia MTB Dağ Bisikleti Şampiyonası karşılaşmalarının birinci durağı olacak. 24-27 Ağustos 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan etaplı yarışların startı Erciyes Kayak Merkezi’nden verilecek. Bisikletçiler Kayseri’den başlayıp Kırşehir, Nevşehir ve Kırıkkale vilayetlerini içerisinde pedalları Anadolu’nun hoşluklarına çevirecek.

BİSİKLET YARIŞLARINA TÜRKİYE BAŞTA OLMAK ÜZERE DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN BİSİKLET KADROLARI KATILIYOR

Profesyonel sportmenlerin cazibe noktası olan Erciyes, merkezi İtalya’da bulunan Memleketler arası Bisikletçiler Birliği UCI (Union Cycliste Internationale) takviminde dünyada en fazla bisiklet yarışına mesken sahipliği yapan yer olarak biliniyor.

8 Temmuz Cumartesi günü Grand Prix Erciyes etabı ile start alan yarışlar, Grand Prix Kültepe ile devam etti. Bisikletçiler 144 kilometre uzunluğundaki GP Kültepe cinsinde Anadolu Mükemmeller Diyarı Bilim Merkezi’nde başladı ve, Bünyan-Tatılı ile devam ederek, Anadolu Mükemmeller Diyarı Bilim Merkezi’ndeki finiş noktasında nihayetlendi. Kazakistan, Irak, Cezayir, Ukrayna, Rusya, Eritre, İngiltere, Özbekistan ve Türkiye’den sportmenler ile 60 atlet Kültepe etabına katıldı.

Yarış takvimi ise şöyle: “19 Ağustos 2023 Grand Prix Kaisareia (Erkek). 24-27 Ağustos 2023 Tour of Anatolia MTB Cup.”

Erciyes Memleketler arası Yol Bisiklet Yarışları’nda 1’inci Kazakistanlı sportmen Daniil Marukhın, 2’nci Eritre Natnael Berhane, 3’üncü ise, Kazakistanlı sportmen Kuzmın Almaty Astana Motors oldu. Müsabakada derece giren bisikletçilere madalya, çiçek ve kupadan oluşan mükafatları, Erciyes A.Ş. İdare Heyeti Lideri Hamdi Elcuman tarafından verildi.