Kayseri Talas'ta Başakpınar Yaz Okulları açıldı

Kayseri Talas'ta Başakpınar Yaz Okulları açıldı
Kayseri Talas Belediyesi’nin desteklediği Başakpınar Yaz Spor Okulları’nın dönem açılışı düzenlenen merasimle gerçekleştirildi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Başakpınar Şaban Tankut Stadı’nda düzenlenen merasime Kayseri'nin Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın’ın yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü ve ASKF Lideri Keyifli Önal ile Başakpınar Spor Kulübü Lider Yardımcısı İsmail Aydoğan ve sportmenler ile aileleri katıldı.

10-15 yaş ortası çocuklardan oluşan yaklaşık 200 sportmen, yıl boyunca futbol, taekwondo ve jimnastik branşlarında eğitim alacak.

“SİZLER BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”

Törende konuşan Lider Yalçın, gençlerin bu cins tertipler içinde olmasının ilerde ülke idaresine dair amaç ortaya koymak olduğuna dikkat çekti.

Gençlere ‘Bizim için önemlisiniz’ diyen Lider Yalçın şunları söyledi: “Bir disipline dahil olmak, ‘gelecekte ben de bu ülkeyi yönetmeye dahil olmak istiyorum’ argümanını ortaya koymak demektir. Sizi bu türlü görüyoruz. Siz bizim için çok değerlisiniz. Artık Cumhurbaşkanımıza sorsak, sizin için en bedelli şey nedir? desek, bu ülkenin gençleri diyecektir. Annenize babanıza sorsak onlar da sizleri gösterecektir. Öğretmenleriniz, büyükleriniz de tıpkı şeyi söyleyecek. Bu benim için de öyledir. Zira siz bizim geleceğimizsiniz. Allah devlete zeval vermesin, sizin için bu kadar hoş bir tesis yapılmış ve bu kadar insan burada bir ortaya geliyorsa sizin mutluluğunuz ve başarınız içindir.”

BAŞKAN YALÇIN’DAN GENÇLERE 3 ÖĞÜT

Konuşmasında gençlere 3 kıymetli tavsiyede bulunan Lider Yalçın, “Ben üniversitedeki gençlere de söylüyorum size de söylüyorum, bir gencin en az 3 tane özelliği olmalı. Birincisi bir spor kısmında uzmanlığı olmalı, ikincisi bir müzik aleti kullanıyor olmalı. Bir başkası de kesinlikle bir yabancı lisanı olmalı. Biz bunları sağlayacak ortamı oluşturmaya çalışıyoruz. Devletin yaptığı her şey sizin geleceğiniz için. Size düşen de hem okul hayatınızı hem de spor hayatınızı devam ettirmektir.” dedi.

Daha sonra kelam alan TFF Bölge Müdürü ve ASKF Lideri Keyifli Önal da dönemin iyi olmasını dileyerek Lider Yalçın ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılış öncesi konuşan Başakpınar Spor Kulübü Lider Yardımcısı İsmail Aydoğan da verdiği katkılardan ötürü Lider Yalçın’a teşekkür etti.