Kayseri'de Sütdonduran Kampı'na geri sayım

Kayseri'de Sütdonduran Kampı'na geri sayım
Kayseri'nin Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) tarafından klâsik olarak düzenlenen ve bu yıl 29’uncusu gerçekleştirilecek Sütdonduran Kampı ve Erciyes Tepe Tırmanışı 22-23 Temmuz’da yapılacak.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
HADAK tarafından organize edilen ve bu yıl 29’uncusu düzenlenen Sütdonduran Kampı ve Erciyes Tepe Tırmanışı için Türkiye'nin değişik vilayetlerinden katılacak dağcı ve tabiat tutkunu atletler, 2700 metre rakımlı Sütdonduran Yaylası’nda bir ortaya gelecek.

Kayseri'nin Hacılar Belediye Lideri ve HADAK Lideri Bilal Özdoğan, bu yıl gerçekleştirilecek tepe tırmanışının muvaffakiyet ile yapılması temennisinde bulundu. Özdoğan, Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü’nün (HADAK) düzenlediği klasik Sütdonduran Kampı ve Erciyes Tepe Tırmanış faaliyetinin bu hafta sonu yapılacağını belirterek şöyle konuştu; “29 yıldır yapılan faaliyete hoşluklar katmak ismine HADAK atletlerimiz her yıl faaliyetten evvel bir hafta kampa alınarak dağcılıkla ilgili bilgi sahibi olacaklar. Burada her türlü faaliyet bulunmakta. Atletlerimiz gerek dağcılık gerekse tabiat kurallarına ahenk sağlama fırsatı buluyor. Etkinliğimizde bu yıl kent içi ve kent dışından birçok atletimiz katılacak. Kampımızın tekrar dolu dolu geçmesini bekliyoruz. Bu bağlamda Erciyes’imizin ve Hacılar’ımızın hoşluğunu tüm dünyaya tanıtma imkânı buluyoruz.”

Erciyes Dağı’nın tepesine çıkmak için Sütdonduran Yaylası’nda buluşacak olan atletler 23 Temmuz sabahı saat 03.00’da yola çıkarak tepeye ulaşmaya çalışacaklar.