Kayseri'de Wakeboard Şampiyonası heyecanı sona erdi

Kayseri'de Wakeboard Şampiyonası heyecanı sona erdi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. konut sahipliğinde 10 kentten 20 kulüp ve 143 atletin iştirakiyle gerçekleşen Kablolu Wakeboard Kulüplerarası Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası tamamlanırken mükafatlar de sahiplerini buldu.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları ve teşebbüsleri doğrultusunda Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin imza attığı projelerle kente kazandırılan tam donanımlı tesisler konut sahipliği yaptığı ulusal ve milletlerarası tertiplerle Kayseri’yi tanıtmaya ve kenti sporun merkezi yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Su Altı Su Sporları Federasyonu iş birliğinde 11-13 Ağustos 2023 tarihleri ortasında Anadolu Mükemmeller Diyarı Sukaypark’ta düzenlenen Kablolu Wakeboard Kulüplerarası Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası tamamlandı.

10 kentten 20 kulüp ve 143 atletin katıldığı heyecan ve rekabetin doruğa ulaştığı şampiyona sporseverler tarafından da ağır ilgiyle takip edildi.

Şampiyonanın son günü olan 13 Ağustos’ta saat 09.00’da başlayan yarışların da tamamlanmasının akabinde saat 15.00’te düzenlenen ödül merasimi ile dereceye giren atletlere mükafatları takdim edildi.

Ödül törenindeki konuşmasında Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın selamlarını ileten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, “Memduh Büyükkılıç liderimizin çok selamını getirdim. Büyükşehir olarak bizim çok amacımız var, bunlardan en değerlisi vilayetimizi bir spor ve turizm kenti yapmaktır. Bununla ilgili bütün faaliyetlerimiz devam ediyor. Burada birbirinden şık hareketler gördük, atletlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu cins çalışmalarımız devam edecek. Spor A.Ş.’miz, Erciyes A.Ş.’miz ve Büyükşehir Belediyemiz bu işleri devam ettirecek. Vilayetimizde çok daha hoş ulusal ve memleketler arası yarışlar düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Lideri Oğuz Aydın ise bu tip tertiplerde mahallî idarelerin dayanaklarının ehemmiyetine işaret ederek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti ve şunları söyledi: “11 spor branşımızdan bir tanesi su kayağı. Son 5 yıldır su kayağı yarışları Türkiye’de yapılmadı. Bugün geldiğimiz noktada Kayseri vilayetimizde 20 kadronun, 143 atletin müsabakaya katılmasıyla bugün kadar iştirakin en fazla olduğu bir tertip olmuştur. Tabi ki bu tip tertiplerde mahallî idarelerin dayanakları çok kıymetli. Bu yüzden Kayseri Valiliği’mize, bilhassa Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’mıza, Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü’müze, Spor Genel Müdürlüğü’müze ve bu müsabakada misyon alan antrenörlerimiz, atletlerimiz, hakemlerimiz ve bunlarla birlikte müsabakaya uzaktan, yakından gelen atletlere teşekkür ediyorum. Kayseri vilayetimizde görüyoruz ki seneye memleketler arası bir yarışa konut sahipliği yapabilecek durumdayız. Tabi ki ülkemizdeki tesisleşmenin yapılmış olması bizleri son derece memnun ediyor.”

İŞTE YARIŞIN SONUÇLARI

Yarışma kapsamında, kişisel sonuçlarda 15-17 yaş kategorisi büyük bayanlarda Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü atleti Ayşegül Yavuz birinci, Bursa Alternatif Sporlar S.K. sportmeni Ceren Başaran ikinci, Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü Nesibe atleti Yağmur Şengül üçüncü oldu.

15-17 yaş büyük erkekler kategorisinde ise Espaka Kayak Kulübü sportmeni Ali Kuçbay birinci, Espaka Kayak Kulübü atleti Mehmet Ali Çelebi ikinci, yeniden Espaka Kayak Kulübü atleti Ege Akgün de üçüncü olurken, Genç Bayanlar 11-14 yaş kategorisinde Espaka Kayak atleti Mila Tuncel birinci, Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü sportmeni Fatma Kısa ikinci ve Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü sportmeni Aylin Ateş üçüncü oldu.

Genç Erkekler 11-14 Yaş kategorisinde Espaka Kayak atleti Arda Kuçbay birinci, Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü atleti Cafer Ediz Cingöz ikinci ve Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü atleti Orhun Atilla Yılmaz üçüncü olarak kayıtlara geçti.

Büyük Bayanlar 15+ yaşta ise Samsun Büyükşehir S.K. sportmeni Ennur Hasovalı birinci, Kayseri Spor A.Ş. S.K. atleti Bahar Erkaya ikinci ve Espaka Kayak atleti Sevda Sayar üçüncü oldu. Büyük Erkekler 15+yaş kategorisinde ise Aladağlar Tabiat Sporları S.K. sportmeni Süleyman Atlı birinci olurken, Samsun Büyükşehir S.K. atleti Mustafa Ömer Atmaca ikinci, Espaka Kayak sportmeni Hüseyin Can Türk de üçüncülüğü göğüsledi. Grup sonuçlarında ise Genç Bayanlar ve Genç Erkekler 11-14 Yaş kategorilerinde Kayseri Spor A.Ş. S.K. birinci, Espaka Kayak ikinci ve Melis Gençlik S.K. üçüncü oldu.

Büyük Bayanlar 15+yaş kategorisinde tekrar birinci Kayseri Spor A.Ş. S.K. olurken, ikinci Espaka Kayak ve üçüncü Bursa Alternatif Sporlar S.K. oldu.

Büyük Erkekler 15+ yaş kategorisinde de Samsun Büyükşehir S.K. birinci, Kayseri Spor A.Ş. S.K. ikinci ve Espaka S.K. üçüncü olarak kayıtlara geçti.