Kayserili boksör Türkiye şampiyonu

Kayserili boksör Türkiye şampiyonu
Kayseri'nin Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü oyuncusu 60 kiloda Ayla Fırat, Türkiye Boks Federasyonu tarafından organize edilen Üst Minik Erkek ve Bayanlar karşılaşmalarında Türkiye Şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı. Fırat, elde ettiği muvaffakiyetle Ağustos ayı içerisinde Slovenya'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü oyuncusu Ayla Fırat, 15-23 Temmuz tarihleri ortasında Kars’ta düzenlenen ve 640 atletin katıldığı Üst Minik Erkek ve Bayanlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda Kayseri’yi gururlandırdı. 60 kiloda Ayla Fırat, Üst Minik Bayanlar karşılaşmalarında Türkiye Şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı.

Sporcuyu muvaffakiyetinden ötürü kutlayan Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar; “Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Baş Antrenörü Fatih Töme ve yardımcıları İhsan Töme ile Burak Benk, hocalarımızı tebrik ediyorum. Muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum. Atletlerimiz bizim yüz akımız. Kocasinan’ın ismini daha birçok şampiyonluklarla dünyaya duyuracağız. Kocasinan Belediyesi olarak, her yaşta ve her branşta sporu yaygınlaştırmak için her türlü imkanımızı seferber ettik, etmeye de devam ediyoruz. Bizlere bu gururu yaşattıkları için Kayseri ismine bir kere daha teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

Başarıda Lider Çolakbayrakdar’ın ve Kocasinan Belediyesi’nin büyük bir hissesi olduğunu söyleyen Ayla Fırat ise takviyelerinden ötürü Lider Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.