Keşan'da 18. Milletlerarası Açık Satranç Turnuvası başladı

Keşan'da 18. Milletlerarası Açık Satranç Turnuvası başladı
Keşan Belediyesi 18. Memleketler arası Açık Satranç Turnuvası başladı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - Keşan Belediyesi, Edirne Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu ile iş birliğinde düzenlenen Keşan Belediyesi XVIII. Milletlerarası Açık Satranç Turnuvası başladı.

Atatürk Stadı Kapalı Spor Salonu’ndaki programa Keşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu, Türkiye Satranç Federasyonu İdare Şurası Üyesi Rafet Gülmez, Edirne Vilayet Temsilcimiz Umut Güney, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Vedat Çimen sportmenler ve veliler katıldı.

“TURNUVAMIZA; GÜRCİSTAN, BULGARİSTAN, TUNUS, AZERBAYCAN, TÜRKMENİSTAN VE ÜLKEMİZDEN ATLETLERİMİZ KATILMIŞTIR”

Açılış merasiminde konuşan Güney, Türk satrancında kıymetli bir yere sahi olan Keşan Belediyesi Milletlerarası Açık Satranç Turnuvası’nın 18’incisinin gerçekleştirildiğini belirterek, “Bu yıl turnuvamıza olan ilgi bizleri sevindirdi. Turnuvamıza; Gürcistan, Bulgaristan, Tunus, Azerbaycan, Türkmenistan ve ülkemizden atletlerimiz katılmıştır. Ülkemizden 25 farklı vilayetten 153 atlet ile turnuvamızı başlatacağız. Satranç sporunun gelişimi konusunda takviyelerini bizden esirgemeyen Keşan Belediye Liderimiz Mustafa Helvacıoğlu’na, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürümüz Selim Ak’a, Federasyon Liderimiz Gülkız Tula ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim. Turnuvaya katılan tüm atletlerimize muvaffakiyetler dilerim.” dedi.

Satrancın kalbinin Keşan’da attığını lisana getiren Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu da, turnuvaya ilgi ve talebin kendilerini heyecanlandırdığını söyledi.

Konuşmalar sonrasında Lider Helvacıoğlu, turnuvanın açılış atağını yaptı.