Keşan'da açık satrançta milletlerarası 18. buluşma sona erdi

Keşan'da açık satrançta milletlerarası 18. buluşma sona erdi
Keşan Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Keşan Belediyesi XVII. Memleketler arası Açık Satranç Turnuvası sona erdi.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda başlayan XVII. Memleketler arası Açık Satranç Turnuvası’nın ödül merasimine; Keşan Belediyesi Başkanvekili Yakup Balcı, Türkiye Satranç Federasyonu Bölge Temsilcisi Rafet Gülmez, Edirne Vilayet Temsilcisi Umut Güney,sporcular ve atletlerin aileleri katıldı.

6 farklı ülkeden ve 25 farklı vilayetten 147 atletin katıldığı turnuvada; Azerbaycanlı sportmen Aliyev Elnur 1’inci, Turan Asım 2’nci, Yıldız Serdar Murat ise 3’üncü oldu.

Sporun ve atletin her vakit yanında olduklarını belirten Keşan Belediyesi Başkanvekili Yakup Balcı, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Törende, A-B-C kategorileri, en düzgün bayan sportmen, en düzgün Türk atlet, en uygun mahallî atlet, en güzel 16 yaş ve altı atlet, en güzel 50 yaş ve üzeri atlet, en âlâ 8 yaş ve altı atlet kategorilerinde başarılı olan atletlere, toplam 60 bin TL’lik mükafatlar takdim edilirken, vazifeli federasyon yetkililerine de plaketleri takdim edildi.

“KARDEŞ ÜLKEDEN GELİP BİRİNCİ OLMAK ÇOK HOŞ BİR DUYGU”

Turnuvada birinci olan Azerbaycanlı sportmen Aliyev Elnur, turnuvaya Azerbaycan’dan katıldığını tabir ederek, “Bu hoş turnuvanın düzenlenmesinde emeği olan başta Keşan Belediyesi olmak üzere herkese teşekkür ederim. Çok hoş bir turnuva düzenlenmiş. Azerbaycan’dan gelerek, birinci olduğum için çok memnunum. Geçtiğimiz yıllarda da turnuvaya katılmıştım. Her geçen yıl üstene koyarak devam ediyor. Burada birinci olmak da çok hoş. Kardeş ülkeden gelerek derecek aldım. Çok hoş bir his. Sözlerle ifade edemiyorum” diye konuştu.