Kıyıda fiyatsız voleybol keyfi

Kıyıda fiyatsız voleybol keyfi
Antalya'nın beğenilen plajlarından Konyaaltı Kıyısı, spor tutkunları için yeni bir cazibe merkezi haline geldi.

ANTALYA (İGFA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi kıyının daha da dinamik ve eğlenceli hale getirilmesi hedefiyle Konyaaltı 12 nolu plajına 2 adet plaj voleybol alanı ekledi. Kurulan alanları gören vatandaşlar ve turistler gruplar oluşturarak plaj voleybolunun keyfini yaşadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan voleybol alanları, Türkiye Voleybol Federasyonu'nun yönetmeliklerine büsbütün uygun olarak inşa edildi. Her bir saha, ulusal standartlara uygun boyutlara sahip ve profesyonel bir oyun tecrübesi sunacak formda tasarlandı. Plaj voleybolu severler artık Konyaaltı Kıyısı'nda fiyatsız olarak heyecan dolu maçlar yapma fırsatına sahip. Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen spor alanlarıyla hem amatör sportmenler hem de profesyonel voleybol grupları, alanları kullanarak eğlenceli ve rekabet dolu anlar yaşamak için bir ortaya gelecek.

KENTİN SPOR KÜLTÜRÜNÜ GÜÇLENDİMEYİ HEDEFLİYORUZ

Sporun ve sağlıklı ömür stilinin ehemmiyetini vurgulayan Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yakup Deveci, kentteki spor kültürünü güçlendirmeyi amaçladıklarını söz etti. Deveci, “Dünyaca ünlü Konyaaltı Kıyısında liderimizin talimatlarıyla iki adet plaj voleybol alanı kurduk. Bu alandan kentimize gelen yerli, yabancı tüm vatandaşlarımız ve bilhassa gençlerimiz ve çocuklarımız fiyatsız faydalanabilir. 12 nolu plajın kıyı kısmında yer alan 2 adet voleybol alanımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

GÜZEL BİR SPOR ALANINA KAVUŞTUK

Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınır alınmaz kadro oluşturup plaj voleybolu oynayan Ersan Bakar yapılan hizmetten ötürü çok mutlu olduğunu söyleyerek Lider Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Bakar, “20 yıldır Antalya’da voleybol oynuyorum. Bu türlü hoş imkânlara kavuşmak istiyorduk. Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek bize Konyaaltı Belediye Lideri olduğu periyotta de bu imkanları sağlıyordu. Artık hoş bir spor alanı daha kazandırdı. Kendisine teşekkür ederim” diye konuştu.

BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Eskişehir’den tatil için Antalya’ya gelen 11 yaşındaki Nilay Aysima Ertürk ise. “ Voleybol alanlarını çok beğendim. Muhittin Böcek amcama çok teşekkür ediyorum ailecek gelip voleybol oynadık çok eğlendik” dedi.