Kocaeli Plaj Şenlikleri yaza damga vuracak

Kocaeli Plaj Şenlikleri yaza damga vuracak
21-27 Ağustos 2023 tarihleri ortasında düzenlenecek Kocaeli Plaj Şenlikleri’nde sportmenler dolu dolu bir hafta geçirecek

KOCAELİ (İGFA) - Birbirinden başarılı gençlik ve spor tertipleriyle Sporun Başşehri Kocaeli’nde renkli bir yaz dönemi geçirilmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Kocaelili gençlerin eğlenceli vakit geçirmesinin yanı sıra rekabet edici yarışlarda dostça yarışacağı ‘Kocaeli Plaj Şenlikleri’ hazırlıklarını tamamladı.

21-27 Ağustos’ta Sekapark’ta yapılacak etkinlikler bu yaza damga vuracak.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından 21-27 Ağustos tarihleri ortasında Sekapark Uçurtma Doruğu Sahili’nde organize edilecek Plaj Şenlikleri kapsamında futbol ve voleybol branşlarında müracaatlar başladı.

SON MÜRACAAT TARİHİ 19 AĞUSTOS 2023

Başvurular https://kilavuzgenclik.kocaeli.bel.tr/Plaj-Futbol-Voleybol.aspx internet adresi üzerinden online alınırken son müracaat tarihi 19 Ağustos 2023 olarak belirlendi. Kocaeli Plaj Şenlikleri’nde 20 Ağustos 2023 tarihinde kura çekimi yapılacak.

Başvurular her bir kategoride 36 grup ile sınırlandı.

Kocaeli Plaj Şenliklerinde Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda ekiplerin takımında 2 sportmen olma zaruriliği bulunurken 14 yaş üstü bayanlar ve erkekler olmak üzere 2 kategoride renkli manzaralara sahne olacak. Plaj Futbolu Şampiyonası’nda ise erkekler kategorisinde ekipler takımında 8 atlet ve oyun alanında da 6 sportmen ile birbirinden heyecanlı maçlar yaşanacak.