Konya'da okçuluğa ulusal mesken sahipliği

Konya'da okçuluğa ulusal mesken sahipliği
Konya Büyükşehir Belediyesi'nce 'Spor Konya' projesi kapsamında Türkiye geneli Okçuluk Turnuvası düzenlendi. Ulusal seviyedeki üç gün süren spor tertipte maksatları 12'den vurabilmek için 462 sportmen kıyasıya çaba etti.

KONYA (İGFA) - Konya Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde Türkiye’nin 26 farklı kentinden yüzlerce atletin iştirakiyle gerçekleştirilen Spor Konya Okçuluk Turnuvası büyük heyecana sahne oldu.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, 2023 Dünya Spor Başşehri unvanını taşıyan Konya’nın yıl içerisinde ulusal ve memleketler arası birçok kıymetli spor tertibine mesken sahipliği yapmaya devam ettiğini söz etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Spor Konya” projesi kapsamında düzenlenen Türkiye geneli Okçuluk Turnuvasının da bunlardan birisi olduğunu belirten Lider Altay, “Ülkemizin birçok kentinden okçulukla ilgilenen sportmenler Konya’mızda bir ortaya geldi. Çocuk, genç ve yetişkin kategorilerinde düzenlenen ve 3 gün boyunca büyük heyecana sahne olan okçuluk turnuvasına katılan tüm atletlerimize teşekkür ediyorum. Emelimiz; kentimizin yalnızca bir yıl için değil, her daim sporun başşehri olarak anılmasını sağlamak. Bu hedefle bundan sonra da çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz inşallah” sözlerini kullandı.

26 KENT, 32 KULÜP, 462 SPORCU

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde Selçuklu Cumhuriyet Çim Saha’da gerçekleştirilen Spor Konya Okçuluk Turnuvası’nda Türkiye’nin 26 kentinden ve 32 faklı kulübünden toplam 462 sportmen amacı on ikiden vurabilmek için kıyasıya uğraş etti.

Üç gün süren okçuluk turnuvasında; 9-10 yaş kız-erkek, 10-11 yaş kız-erkek, 13-14 yaş kız- erkek ve büyükler kategorilerinde düzenlenen karşılaşmalarda dereceye giren atletlere ödül verildi.