Körfez'in iki yakasında yeniden bir birinci

Körfez'in iki yakasında yeniden bir birinci
Kocaeli için bir prensip daha imza atılacak Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları; bu yıl Derince ile Değirmendere ortasında düzenlenecek.

KOCAELİ (İGFA) - Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları, İzmit Körfezi’nin iki yakasını bir kere daha birleştirecek. Gölcük Belediyesi, Derince Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu, Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenecek yarış için müracaatlar başladı.

Derince’den Körfez’in karşı kıyısı olan Değirmendere’ye gerçek birinci sefer düzenlenecek yarış; 30 Temmuz Pazar sabahı Derince kıyısından başlayacak. Yarışmacılar, Körfez'in bir ucundan bir ucuna olan 2.650 metre uzunluğundaki aranın yüzülerek geçilmesiyle Değirmendere Çınarlık Meydanı kıyısında tamamlanacak.

Derince kıyısında 30 Temmuz Pazar günü 10.00’da başlayacak müsabakaya katılan sportmenler iki saatlik müddet içerisinde Değirmendere kıyısına ulaşmaya çalışacak. Belirtilen müddette Körfez’in karşı yakasına ulaşamayan atletler, tekneler ile denizden çıkartılacak. Müsabaka; Değirmendere Çınarlık Meydanı Kıyısı'nda saat 13.30’da yapılacak ödül merasimi ile tamamlanacak.

SON MÜRACAAT TARİHİ 28 TEMMUZ

Kayıt süreçlerinin başladığı müsabakaya son müracaat ise 28 Temmuz Cuma saat 23.59’a kadar Türkiye Yüzme Federasyonu internet adresi üzerinden yapılabilecek. Müsabakaya katılmak isteyenler detaylı bilgiyi 0 545 412 41 30 numaralı telefondan alabilecek.