Kuwait City Bursa'da kamp yapıyor

Kuwait City Bursa'da kamp yapıyor
Türkiye’deki en değerli ziyaret noktalarından biri olan Bursa, yabancı spor kulüplerinin de radarına girdi.

BURSA (İGFA) - Bursa’nın en ağır ziyaretçileri ortasında yer alan Körfez ülkelerinin, artık spor kulüpleri de kamp devirlerini Bursa’da geçirmeye başladı.

Spor turizminin bu yılki birinci konukları Kuwait City altyapı ekibi oldu. Bursa’da Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri’ni bir ay boyunca kamp için pahalandıran ekip, Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nu da ziyaret etti.

Kuwait City altyapı grubunu antrenman yaptıkları Atıcılar Spor Kompleksi’nde ziyaret eden Bursa Büyükşehir Başkanvekili Arif Bayrak, doğasıyla, tarihiyle yabancı turistleri kendine hayran bırakan Bursa’nın, spor altyapısı ile tercih edilen bir kent olmasının gurur verici olduğunu söyledi. Kuveyt City kulübü oyuncularının Bursa’da yaptığı hazırlık maçında da muvaffakiyet elde eden ekip oyuncularına kupa ve madalyalarını takdim eden Bayrak, Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş’ın selamını da iletti.

Kuwait City Altyapı Grubu Antrenörü Saad Alrumaidhi, Bursa’da olmaktan keyif aldıklarını belirterek, tabiatı ve tarihi ile Bursa’ya çabucak her Kuveytli’nin hayran olduğunu söyledi. Spor alt yapısı prestijiyle da Bursa’nın kıymetli bir potansiyele sahip olduğunu anlatan Alrumidhi, yabancı kulüplerin Bursa’yı tercih etmesine sebep olan spor alt yapısının oluşmasını sağlayan Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş’a teşekkür etti.

“YENİ İŞBİRLİKLERİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Bursa kampında Kuveytli takıma eşlik eden Turizmci Ali Taşpınar, Kuveyt ile Bursa ortasındaki ticari ilişiklerin yanı sıra bir gönül bağı olduğunu söyledi.

Kuveytlilerin Bursa’yı her istikametiyle çok sevdiklerini anlatan Taşpınar, artık de spor alanında Bursa’yı değerlendirmeye başladıklarını kaydetti. Daha evvel de birkaç Kuveytli futbol kulübünün Bursa’da kamp yapma fırsatı bulduğunu hatırlatan Taşpınar, “Bu kamplardan epeyce şad kalındı. Sonrasında ise Kuveyt Olimpiyat Komitesi Lideri da, kentimizi ziyaret ederek yeni kamp ve çalışma alanlarıyla ilgili incelemelerde bulunmuştu. Bursa’nın yeni bir turizm alanında da tercih edilir hale gelmesine katkı sunmaktan memnunluk duyuyoruz. Spor turizminin de kalkınması ismine çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.