Lider Vekili Hopur: Olimpiyatlara girmeyi hedefliyoruz

Lider Vekili Hopur: Olimpiyatlara girmeyi hedefliyoruz
Türkiye Klasik Güreşler Federasyonu, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve Denizli Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü işbirliğinde, Jenerasyon Güreşi Büyükler Türkiye Şampiyonası Karşılaşmaları Denizli’de gerçekleştirildi.

Tural ŞAHBAZLI / KAHRAMANMARAŞ (İGFA) - Denizli Büyükşehir Belediyesi Albayrak Klâsik Spor Oyunları Kompleksi’nde düzenlenen Nesil Güreşi Büyükler Türkiye Şampiyonasına Klasik Güreşler Federasyonu Lider Vekili Şahin Hopur, Denizli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ömer İlman’ın yansıra, federasyon yetkilileri, güreş ağaları ve spor severler katıldı.

Türkiye Klâsik Güreşler Federasyonu Lider Vekili Şahin Hopur yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Bugün sözlerimize burada öncelikle geçmiş yıllarda ortamızda olup da bu yıl jenerasyon güreş olsun ve öbür güreşlerde ortamızda bulunmayan zelzele şehidi güreşçi kardeşlerimi, zelzele şehidi vilayet temsilcimizi, hocalarımızı rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun, yerleri cennet olsun. Klasik güreşlerimize gönül vermiş sevgili gençlerimiz bu cet yadigarı sporumuzu, mirasımızı gelecek jenerasyonlara yaşatmak, aktarmak öncelikle sizlerin görevidir. Bizler de bu yolda sizlere elimizden gelen tüm samimi uğraş ve gayretlerimizi gösterip inşallah dört bin yıllık, beş bin yıllık nesil güreşi, şalvar güreşi, aba süreçlerimiz, yağlı güreşimiz, karakucak güreşlerimizi dünyada hak ettiği yere getirmektir. Nasıl bir Japonlar tarihi bile olmayan bir sumo güreşini dünya şampiyonaları yapıyorsa, bu görüp görselliği ile tüm dünya beşerlerine hitap eden bizim klâsik güreşleri izi, yağlı güreşimizi, kara kucağımızı, nesil güreşimizi, şalvar güreşimizi inşallah siz sevgili gençlerimiz sayesinde daima bir arada ileriki yıllarda dünya şampiyonaları yaptırabilmektir. Amacımız olimpiyatlara girebilmektir".

Denizli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ömer İlman da, karşılaşmalarda dereceye giren tüm atletleri tebrik etti.