Manisalı judocular Balıkesir'de madalyaları topladı

Manisalı judocular Balıkesir'de madalyaları topladı
Manisa Büyükşehir Belediyespor Judo grubu, Balıkesir’de düzenlenen İllerarası Üstün Minikler ve Minikler Judo Turnuvası’nda 15 madalya kazanarak; turnuvaya damgasını vurdu.

MANİSA (İGFA ) - Türkiye Judo Federasyonu Balıkesir Vilayet Temsilciliği 2023 faaliyet programında yer alan İllerarası Üstün Minikler ve Minikler Judo Turnuvası, Şehit Turgut Solak Spor Salonu’nda düzenlendi.

Turnuvaya 7 vilayetten 402 atlet iştirak sağladı. Manisa Büyükşehir Belediyespor Judo ekibi, karşılaşmalarda 7 altın madalya, 1 gümüş madalya ve 7 bronz madalya kazanarak, kadro halinde şampiyon oldu. Turnuvayı 15 madalya kazanarak noktalayan yeşil beyazlı judocular, hem kişisel hem de ekip halinde alınan muvaffakiyetlerin memnunluğunu yaşadılar.

Manisa Büyükşehir Belediyespor Judo kadrosunda Taha Yasin Pınar 23 kiloda; Yavuz Selim İnci 26 kiloda; Muhammed Üveys Sevindi 30 kiloda; Muhammed Hanifi Pınar 34 kiloda; İkra Su Karadağ 32 kiloda; Ali Taha İnci 38 kiloda; Yunus Emre Efe +60 kiloda şampiyon olarak altın madalya kazandı. Ufuk Öztürk 26 kiloda ikinci olarak, gümüş madalyanın sahibi oldu. Derin Avcı 28 kiloda; Hilal Lale Çetin 28 kiloda; Gizem Kıvrak 36 kiloda; Elifsu Gezen 44 kiloda; Yiğit Enes Çetin 34 kiloda; Mehmet Karakuzu 38 kiloda; Seyidhan Subaşı +60 kiloda üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Manisa BBSK İdare Konseyi Üyesi Özcan Nalbantlar, Balıkesir’de düzenlenen turnuvada 15 madalya kazanan ve grup halinde şampiyon olan takımımızı kutladı. Nalbantlar, “Katıldığı her tertipte elde ettiği başarılarla Manisa’mızı ve kulübümüzü gururlandıran bir gruba sahibiz. Başta antrenörlerimiz Fatih Akcan ve Erdal Bagaç olmak üzere, tüm atletlerimizi kutluyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” dedi.