Manisalı judoculardan 8 madalya

Manisalı judoculardan 8 madalya
Manisa Büyükşehir Belediyespor Judo grubu, İzmir’de düzenlenen 30 Ağustos Zafer Kupası ve Ortak Çalışma Kampı kapsamında düzenlenen karşılaşmalarda 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak, grup halinde şampiyon oldu.

MANİSA (İGFA) - İzmir İllerarası 30 Ağustos Zafer Kupası ve Ortak Çalışma Kampı, 10-16 Ağustos tarihleri ortasında düzenlendi. Manisa Büyükşehir Belediyespor Judo grubu, 30 Ağustos Zafer Kupası karşılaşmalarında 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

Toplamda 8 madalya kazanan yeşil beyazlı judocular, ekip halinde şampiyon oldu.

Manisa Büyükşehir Belediyespor’da Kerem Şayık 55 kiloda, Sude Ögel 57 kiloda, Ümit Çırpan 66 kiloda, Arda Aydın 81 kiloda şampiyon olarak altın madalya kazandı. Arda Düzce 55 kiloda, Zübeyir Talha Polat +90 kiloda ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi olurken; Ömer Faruk Pınar 60 kiloda, Arda Kamal da 81 kiloda üçüncü olarak bronz madalya kazandı

Manisa BBSK İdare Heyeti Üyesi Özcan Nalbantlar, judo ekibin aldığı sonuçlara ait yaptığı açıklamada; “Sporcularımız katıldıkları her tertibe damga vuruyorlar. İzmir’de de 8 madalya kazanarak ekip halinde şampiyon oldular. Başta antrenörlerimiz Fatih Akcan ve Erdal Bagaç olmak üzere tüm atletlerimizi kutluyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” diye konuştu.