Mardin 1947 Sağlık'tan Bağış'a ziyaret

Mardin 1947 Sağlık'tan Bağış'a ziyaret
Mardin 1947 Sıhhat Spor Kulüp Lideri Mehmet Pekince, Ak Parti Artuklu İlçe Lideri Serdar Bağış'ı ziyaret etti.

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Ziyaret esnasında Mardin Sıhhat Spor faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi veren 1947 Sıhhat Spor Lideri Mehmet Pekince, gençleri spora kazandırmak için Artuklu İlçe Lideri Serdar Bağış'tan takviye istedi.
Ziyaret esnasında Sıhhat Spor'un elde ettiği muvaffakiyetler hakkında bilgi veren 1947 Sıhhat Spor Lideri Mehmet Pekince," Sıhhat Spor olarak bugüne kadar hem Türkiye'de hemde memleketler arası alanda bir çok muvaffakiyete imza attıklarını söyledi.
Daha evvel atletizimde Balkan şampiyonluğunu elde ettiklerini tabir eden Pekince," Hentbolda harika ligde çaba verdik.Judo da bölge 2.ciligi elde ettik. Türkiye şampiyonasında miniklerde ekip olarak Türkiye 4.cüsü olduk. İmkan verilirse gençlerimiz daha da büyük muvaffakiyetler elde edebilir"dedi.
İmkansızlıklar yüzünden şu anda amatör ligde devam ettiklerini belirten Pekince,"Ak Parti'nin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın. spora ve gençlere verdiği değeri biliyoruz. Sağolsun Serdar liderimizden spora olan ilgisi gençlere verdiği kıymeti biliyoruz.Bu mevzuda gençlere sahip çıkmak ismine kendisinden dayanaklarını bekliyoruz"şeklinde konuştu.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getiren AK Parti Artuklu İlçe Lideri Serdar Bağış ise, Mardin 1947 Sıhhat Spor'un geçmişteki başarılarından ge gençlere sahip çıkmalarından ötürü kendilerini takdir ettiğini söyledi. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Ak Parti Hükümetimiz olarak her vakit sporun gelişmesi için yatırımlara sürat vermistir. Ayrıyeten gençlerimi spora teşvik etmek için de bugün her ilçemizde spor tesisleri gençlik merkezleri kurulmuş ve gençlerimize hizmet vermektedir. Gerek amatör olsun gerek üst liglerde olsun atletlerimize takviyelerimiz sürmektedir. Mardin Sıhhat Sporun tekrar sportif faaliyetlerini sürdürmek ve gençlere sahip çıkmak için gereken maddi manevi takviyelerimizi göstereceğiz"diye konuştu.

Daha sonra Mardin 1947 Sıhhat Spor kulübü lideri Mehmet Pekince Artuklu İlçe Lideri Serdar Bağış'a kulüp forması,atkı ve flama armağan etti.