Mardin Büyükşehir geleceğin futbolcularını yetiştiriyor

Mardin Büyükşehir geleceğin futbolcularını yetiştiriyor
Mardin Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığı geleceğin futbolcularına yönelik açtığı yaz futbol okulunda geleceğin futbolcuları yetişiyor.

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Okulların kapanmasıyla birlikte Mardin Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığı katkılarıyla Kamor Millet Bahçesi Spor Kompleksinde bulunan spor tesislerinde açılan yaz futbol okulu futbol antrenörü Faris Çalbay idaresinde çalışmalarına devem ediyor. Yaz okulundaki futbol kursu hafta içi hafta sonu yapılan çalışmalarla günlük iki saatlik çalışmalarla yapılıyor. Minik futbolculara kondisyon ve taktiksel çalışmalar yanı sıra futbol kuraları ve kriterleri öğretiliyor.
Yaz okuluna katılan tüm çocuklara Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından gereç dağıtıldı.

2 Yılda 2 farklı grubu şampiyon yapma muvaffakiyetini gösteren futbol antrenörü Faris Çalbay idaresinde devam eden Mardin Büyükşehir Belediyesi yaz futbol okulu ağır ilgi görüyor. Yaz futbol okuluna, yaşları 6 ila 14 yaş ortasından olan 100’e yakın çocuklara futbolun yanı sıra sağlıklı beslenmeyi, hijyeni, centilmenliği ve birebir vakitte disiplinli olmayı da öğretilen okulda çocukların kısa bir mühlet içinde futbol antrenörü Faris Çalbay ve arkadaşlarıyla kaynaşan minik futbolcuların hırsları gözlerden kaçınmıyor.

GELECEĞİN FUTBOLCULARINI YETİŞTİRİYORUM

2002 yılında Mardinspor ile profesyonel futbolculuk hayatına başlayan Faris Çalbay Mardinspor’da uzun yıllar oynadıktan sonra 14 yıl boyunca çeşitli kadrolarda futbol oynadığını söyledi. Her vakit başarılı olmayı kendisine amaç seçtigini tabir eden Çalbay," Futbolu bıraktıktan sonra amatör liglerde teknik yönetici olarak çeşitli ekiplerde vazife aldım. Son 2 yılda 2 farklı ekiple şampiyonluk yaşadım. Şimdide Mardin Büyük kent belediyesi bünyesinde geleceğin futbolcularını yetiştiriyorum"dedi.
Futbol sevilen spor kolu olduğunu vurgulayan Çalbay açıklamasına şöyle devam etti,"Tabiki çocuklarında çok ilgi gösterdiği bir spor. Tıpkı vakitte birlikte vakit geçirdikleri arkadaşlıklar kurdukları bir ortamdır. Burada geleceğin futbol yıldızlarını yetiştirmek için kolları sıvadık.

Kursa katılan 6-13 yaş aralığında 100’e yakın atletimiz var. Çocuklarımıza futbolun yanında topluma yararlı bireyler olmaları için okul eğitimlerine, sıhhatlerine, hijyene, beslenmelerine dikkat etmeleri konusunda ikaz ve tavsiyelerde bulunuyoruz. İnanıyorum ki burada centilmenliği öncelenmiş başarılı futbolcular çıkacaktır. Hırslı yetenekli çocuklarımız var. Yeteneklerine her gün bir şeyler katmaya çalışıyoruz. Ülke futboluna katkı sunacak futbolcuların buradan çıkacağına inanıyorum. Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin toplumsal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlenen yaz spor okullarına takviye veren Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Mahmut Demirtaş’a başta olmak üzere ayrıyeten Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Murat Süzen’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi