Mason Mount 18 Yıl Sonra Yeni Takımına İmza Attı

Mason Mount 18 Yıl Sonra Yeni Takımına İmza Attı
24 yaşındaki orta saha oyuncusu, Mason Mount, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Merhaba Chelsea taraftarı. Son 6 ayda hakkımda çıkan dedikoduların ardından, bu videoyu çekmemin sizi şaşırtmadığını tahmin ediyorum. Çünkü Chelsea'den ayrılma kararı aldığımı duyurmak için daha iyi bir yol bulamadım." şeklinde ifadeler kullandı. Altyapısından yetiştiği kulüpte 18. yılını dolduran Mason Mount, "Beni destekleyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Biliyorum ki, bu karardan memnun olmayacak olan bazı taraftarlarımız var. Ancak, kariyerim için doğru bir adım olduğuna inanıyorum." şeklinde değerlendirmede bulundu.

Manchester United Bonservis Bedeli Olarak 55 Milyon Sterlin Ödeyecek

İngiltere basınında yer alan haberlere göre, Manchester United, Mason Mount transferi için Chelsea'ye 55 milyon sterlinlik bir bonservis bedeli ödeyecek. Ayrıca, özel koşulların yerine getirilmesi durumunda, ekstra olarak 5 milyon sterlinlik bir ödeme daha yapılacak. Manchester United kulübü, genç oyuncuyla 5 yıllık bir sözleşme imzalayacak. İngiltere Milli Takımı'nda 36 maçta forma giyen Mason Mount, Chelsea takımında ise 195 maçta ter dökmüş, 33 gol atmış ve 37 asist yapmıştı.

Transferi Manchester United Açıkladı

Manchester United kulübü tarafından yapılan resmî açıklamada, Chelsea'nin altyapısından yetişen 24 yaşındaki orta saha oyuncusuyla 5 yıllık bir sözleşme imzalandığı açıkladı. Kulübün internet sitesine konuşan Mason Mount, "Büyüdüğüm kulüpten ayrılmak hiç kolay olmadı, ancak Manchester United, kariyerimdeki bir sonraki adım için heyecan verici bir meydan okuma sunuyor. Onlarla rekabet ettiğim için ne kadar güçlü bir takıma katıldığımın farkındayım. Bu takımın büyük kupalar kazanma hedefinin bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum." şeklinde ifadelerde bulundu.

Haber Editörü