Motosiklet Şenliği nefes kesti

Motosiklet Şenliği nefes kesti
Karaköy Mesire Alanı’nda, depremzede vatandaşların faydasına düzenlenen şenlikte Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin dört bir yanından gelen motor tutkunlarına; paklık, tertip, internet, güvenlik ve su dayanağı sağladı. Ödüllü müsabakalardan özgür motor sürüş şovlarına, çadır kampından konserlere kadar pek çok aktifliğin olduğu şenliğe motor tutkunları ağır ilgi gösterdi.

ANKARA (İGFA) - Ankara Büyükşehir Belediyesinin yenileme çalışmalarının akabinde Başşehrin beğenilen mesire alanlarından biri hâline gelen Karaköy Mesire Alanı, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ankara Motosiklet Festivali’ne konut sahipliği yaptı.

Festival boyunca; Türkiye’nin dört bir yanından gelen motor tutkunlarına ANFA, ANFA Güvenlik, Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Etraf Muhafaza ve Denetim Daire Başkanlığı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Bilgi Süreç Daire Başkanlığı ve Ankara İtfaiyesi grupları tarafından temizlikten internete, güvenlikten sıhhat ve suya kadar pek çok dayanak sağlandı.

GÖKÇINAR: “MİSAFİRLERİMİZİ MEMNUN BİR FORMDA AĞIRLAMAKTAYZ’’

Ankara Motosiklet ve Kampçılık Derneği tarafından düzenlenen şenliğe Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak dayanak verdiklerini belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Berkay Gökçınar, Karaköy Mesire Alanı’nda gerçekleşen şenlikte paklık, tertip takviyesinin yanı sıra internet, güvenlik, itfaiye ve sıhhat takviyemizi de 7/24 sağlamaktayız. Türkiye’nin dört bir yanından gelen konuklarımızı keyifli bir biçimde ağırlamaktayız. Liderimiz Sayın Mansur Yavaş’ın Ankara’yı kültür başşehri yapma amacıyla çıktığımız bu yolda organizasyonlarımız devam etmektedir” dedi.

MOTOR TUTKUNLARINDAN ŞENLİĞE TAM PUAN

Ödüllü müsabakalardan özgür motor sürüş şovlarına, çadır kampından konserlere kadar birbirinden renkli ve heyecanlı pek çok aktifliğin yer aldığı şenliğe tam puan veren motor tutkunları, takviyelerinden ötürü Ankara Büyükşehir Belediyesine şu sözlerle teşekkür etti:

-Orhan Keskin (Ankara Motosiklet ve Kampçılık Spor Derneği Kurucu Başkanı): Bu yıl motosiklet şenliğinin dördüncüsünü düzenledik. Ankara Büyükşehir Belediyemizin büyük katkıları var, çok teşekkür ediyoruz. Şenlik boyunca yanımızda oldular. Türkiye’nin her yanından gelen arkadaşlarımızla sohbetimiz, muhabbetimiz ve tanışıklığımız olmaktadır. Arkadaşlarımız müsabakalar ve cümbüşlerle gün uzunluğu birlikte oluyorlar. Şenliğe katılan binlerce motosikletçi arkadaşıma teşekkür ediyorum. Mansur Liderimize da teşekkür ediyoruz.”

-Feyzullah Çalışkan: “Festivale eşim ve oğlumla katıldık. Şenlik çok hoş geçiyor, çok eğleniyoruz.”

-Ahmet Kaya: “Festivale bu kadar ağır ilgi ve talebin olacağını kestirim etmiyordum. Alana girdiğimde beklediğimden fazla iştirak olduğunu gördüm. Tertibi çok başarılı buldum, ortam çok hoş. Ankara Büyükşehir Belediyesinin bu stil tertiplerini desteklemesinin de ailecek gerisindeyiz. Ankara’daki bütün motorcu arkadaşları da beklerim.”