Muratpaşa'dan çocukların gelişimine dayanak

Muratpaşa'dan çocukların gelişimine dayanak
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, çocukların motor marifetlerini geliştirmek hedefiyle yaz devri spor okulları kapsamında birinci kere ‘beceri ve koordinasyon’ kursu açtı.

ANTALYA (İGFA) - Muratpaşa Belediyesi’nin Türkiye’nin en geniş iştirakli sağlıklı hayat programı ‘Sağlıklı Muratpaşa Hareketi’nin en kıymetli tertiplerinden olan spor okullarında yaz devri tüm süratiyle devam ediyor.

Çocuklar için 18, yetişkinler içinse 8 branştadevam eden kurslarla Muratpaşa’nın parkları, kapalı pazar yerleri adeta spor salonuna dönüştü.

Muratpaşa Belediyesi, bu yaz devrinde birinci kere 7-13 yaş kümesine yönelik ‘beceri ve koordinasyon’ kursu açtı. Kuvayı Ulusala, Aynur Ayan ve DilşadRefizade spor salonlarında cuma günleri gerçekleşen kursta gelişim çağındaki çocukların hız, marifet, istikrar, kuvvet, esneklik, el-göz uyumu, atma, tutma ve sıçrama üzere özelliklerin geliştirilmesi hedefleniyor. Kursun maksatları ortasında çocukların anlık düşünme ve karar verme hünerlerinin yanı sıra liderlik özelliklerini geliştirmek de yer alıyor.