Özel atletler Avrupa'ya Konya'da hazırlanıyor

Özel atletler Avrupa'ya Konya'da hazırlanıyor
Türkiye Özel Sportmenler Spor Federasyonu (TÖSSF) bünyesindeki Down Sendromlular Futsal Ulusal Ekibi, Down Sendromlular Futsal Avrupa Şampiyonası’nın hazırlık kampını Konya Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde sürdürüyor.

KONYA (İGFA) - Down Sendromlular Futsal Ulusal Ekibi, 4-11 Ekim 2021’de İtalya’da alınan Avrupa Şampiyonluğu’ndan sonra 1-10 Nisan 2022’de Peru'nun Lima kentinde düzenlenen Down Futsal Dünya Şampiyonası'nda büyük bir muvaffakiyete imza atıp dünya üçüncüsü olarak ülkemize gurur yaşatmıştı.

Hedefinde 3-10 Eylül tarihleri ortasında İtalya'nın Padova kentinde düzenlenecek Down Sendromlular Futsal Avrupa Şampiyonası olan ulusal ekibimiz, amacına ulaşmak hedefiyle dördüncü hazırlık kampını Konya Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde Dünya Spor Başşehri Konya’da gerçekleştiriyor.

Selçuklu 75. Yıl Spor Salonu’nda çift egzersizle çalışmalarına devam eden ulusal grubumuz, 21 Temmuz’da akşam idmanıyla Konya kampını tamamlayacak.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Down Sendromlular Futsal Ulusal Takımı’nı Konya’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söz ederek, “Gençlerimize Avrupa Şampiyonası yolunda katkı vermek kentimiz için çok değeri. Gönlümüz, kalbimiz her vakit onlarla birlikte olacak. Ulusal Kadromuza sonuna kadar güveniyor, şampiyon olacaklarına yürekten inanıyoruz” sözlerini kullandı.

MİLLİLERDE GAYE ŞAMPİYONLUK

Down Sendromlular Futsal Ulusal Grubu Teknik Sorumlusu İbrahim Acar, gönüllerin kenti 2023 Dünya Spor Başşehri Konya’da bulunmaktan ötürü büyük memnunluk duyduklarını lisana getirdi.
Acar, ulusalların şampiyona için en uygun halde hazırlandıklarını vurgulayarak sağladığı imkanlar için Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Milli Ekip oyuncuları da şampiyonluk için en düzgün formda uğraş edeceklerini belirterek mesken sahipliğinden ötürü Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.