Rüzgarın kızı Kübra mani tanımıyor

Rüzgarın kızı Kübra mani tanımıyor
Kocaeli Büyükşehir sponsorluğunda muvaffakiyetten muvaffakiyete koşan Türkiye’nin birinci engelli bayan araba yarışçısı Kübra Denizci’nin önünde hiçbir mani duramıyor

KOCAELİ (İGFA) - Türkiye’de yarışan birinci engelli bayan pilotu Kübra Denizci, yurt içindeki tırmanma şampiyonalarında yarışıyor. 16 yaşında geçirdiği kaza sonrası hayattan kopmayan Kübra Denizci’nin gayesinde milletlerarası yarışlarda Türkiye’yi temsil etmek ve muvaffakiyetten muvaffakiyete koşmak var. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda muvaffakiyetten muvaffakiyete koşan Kübra Denizci’nin hayallerini gerçekleştirmesi için önünde hiçbir mahzur bulunmuyor.

TÜRKİYE’DE BİRİNCİ DÜNYADA İKİNCİ

Türkiye’de birinci olabilmenin çok kıymetli olduğunu vurgulayan Denizci, “Dünyada da ikinci bayan pilotum ben. Engelli olarak bunu başarabilmek benim için büyük bir hayaldi. Benim üzere engelli olan bireylere de örnek olmasını çok isterim. Bu süreçte herkes bana çok büyük dayanak veriyor.” biçiminde konuştu.

“ARACIN İÇİNDE KENDİMİ ÖZGÜR HİSSEDİYORUM”

Aracın içinde kendini çok özgür hissettiğini anlatan Denizci, manileri aşabildiği, limitleri zorlayabildiği bir alan olduğunu vurguladı. Denizci, “Sadece mahzurları değil, limitleri de aşabildiğim bir şeyin içerisindeyim ben. Yılmamak gerektiğini düşünüyorum. Ben yılmadım, savaştım, savaşarak bugün burada yarışıyorum. Bütün arkadaşlarıma bunu tavsiye ediyorum manileri aşmak noktasında” dedi.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR FARKINI GÖSTERİYOR

Motor sporlarında yarışın zorluğuna dikkat çeken Denizci, “Sponsor takviyesine önemli manada muhtaçlığımız var. Hayalimi gerçekleştirmem noktasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çok büyük takviyesi oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi engelliler konusunda çok hassas davranıyor. Engellilerin ömür alanlarını kolaylaştırmak için bir şeyler yapmak, farklı bir şeyler yapmak isteyen engelli bireylere takviye çıkmak çok değerli. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi burada farkını göstermiş oldu aslında. Hem Büyükşehir’e hem de Lider Tahir Büyükakın’a çok teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.