Sakarya'dan cet sporunda büyük muvaffakiyet

Sakarya'dan cet sporunda büyük muvaffakiyet
Sakarya Büyükşehir Belediyesi güreş atletleri spor kenti Sakarya’nın ismini ülkenin dört bir köşesinde duyurmaya devam ediyor. Atletler, Denizli ve Silivri’de düzenlenen yağlı güreşlerde farklı branşlarda değerli muvaffakiyetler elde etti.

SAKARYA (İGFA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü güreş kadrosu atletleri başarılarına bir yenisini daha ekledi. Büyükşehir güreşçileri,İstanbul Silivri’de 18. Yenici Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri ve Denizli 27. Kale Davaz Yağlı Güreş Yarışlarında kıymetli muvaffakiyetler elde ettiler.

İstanbul Silivri 18. Yenici Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’nde büyük orta kategorisinde nefes kesen müsabakalar Alparslan Tekmen’in birinciliği ve Yusuf Erdoğan’ın üçüncülüğü ile sonuçlandı. Tozkoparan uzunluğunda ise Ferhat Duman ikinciliği göğüsledi.

Denizli 27. Kale Davaz Yağlı Güreş Yarışları’nda Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü atletleri kürsüyü boş bırakmadı. Baş altı kategorisinde Rıdvan Kaya birincilik kürsüsüne çıkarken, büyük orta kategorisinde Alparslan Tekmen üçüncü, küçük orta kategorisinde Muhammet Enes Kösemusulüçüncülüğü göğüsledi. Yağlı Güreş Yarışının tozkoparan kategorisinde ise Fahrettin Adil Çelik üçüncülük kürsüsünde müsabakayı tamamladı.