Sakaryalı atletten pistte üst üste muvaffakiyet

Sakaryalı atletten pistte üst üste muvaffakiyet
Sakarya Büyükşehir Belediyesi karting atleti Doruk Sırnaç, TOSFED Karting Türkiye Şampiyonası’nda kıymetli bir muvaffakiyete daha imza attı. Başarılı sportmen dönemin 3. ayak yarışında Micro kategoride 3. ayağı da kazanarak bu dönem 3’te 3 yapma başarısı gösterdi.

SAKARYA (İGFA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi atleti Doruk Sırnaç, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Sezonun birinci ayağı olan Körfez pistinde sıralama tiplerinde 2. olan Sırnaç, bir ayağın 3 müsabakasını da kazanarak kıymetli bir muvaffakiyete imza atmıştı.

İstanbul’da gerçekleştirilen dönemin 2. ayağında da sıralama tiplerinde 2. olan başarılı atlet, tekrar 2. ayağında 3 müsabakasını kazanarak Türkiye'nin de 6’da 6 zafer kazanan tek atleti olma unvanını kazanmıştı. Dönemin 3. ayağı TOSFED Körfez pistinde gerçekleştirildi. Dönemin birinci sıralama tipi zaferini kazanan Sırnaç, sıralama çeşitlerinin akabinde cumartesi ve pazar günü gerçekleşen 3 müsabakayı da kazanarak değerli bir muvaffakiyete imza attı.

2023 döneminde, tüm kategorilerde yarışan sportmenler ortasında, 9 yarışta 9 zafer kazanarak 9da 9 yapan tek sportmen olma özelliğini taşıyan Doruk Sırnaç, TOSFED Micro Dayanak Kupası 2023 Dönemi Şampiyonluğu unvanı için de değerli bir avantaj yakalamış oldu.