Saros Körfezi Dağ Bisikleti Şenliği'nde 10'uncu buluşma

Saros Körfezi Dağ Bisikleti Şenliği'nde 10'uncu buluşma
Bu yıl 10'uncusu düzenlenecek Keşan DOÇEK Saros Körfezi Dağ Bisikleti Şenliği 8-10 Eylül 2023 tarihleri ortasında yapılacak

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - Keşan Belediyesi ve Keşan DOÇEK işbirliğinde düzenlenecek olan 10. Keşan DOÇEK Saros Körfezi Dağ Bisikleti Şenliği 8 Eylül'de start alıyor.

Keşan DOÇEK İdare Konseyi Lideri Hakan Eşme ve idare konseyi üyeleri, Keşan ve bölgesinin tanıtımı için kıymetli aktifliklerin başında gelen ve bisiklet şenlikleri ortasında ülke genelinde kıymetli bir yere şenlik öncesinde Keşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu makamında ziyaret edildi. Helvacıoğlu, Eşme ve beraberindekileri Keşan Kent Müzesi’nde ağırladı.

Keşan’ın son periyotta adeta bir spor karnavalı kenti olduğuna dikkati çeken Lider Helvacıoğlu, "Keşan spor etkinlikleriylke anılsın istiyoruz. Eylül ve Ağustos ayıspor etkinlikleriyle geçecek. Ulusal ve milletlerarası birçok spor tertibi Keşan’ımızın mesken sahipliğinde gerçekleştirildi. Satrancından, yüzme yarışlarına,triatlondan maratona birçok alanda spor coşkusunu daima birlikte yaşadık ve yaşıyoruz. Daima şunu söz ettik; ‘Keşan sporu ve atletiyle gelişecek.’dedik.Pandemideiçe kapandık, yalnızlaştık, toplumsal yapımız değişti. Pandemi sonrasında bu aksilikleri fark ettikten sonra süratli bir biçimde birçok aktifliği hayata geçirdik. Bu etkinlileri daha da arttıracağız" dedi.

Festivale ilginin ağır olduğunu kaydeden Lider Helvacıoğlu, "Genel manada Keşan’ımızda spora olan tutkunun ve spor kültürünün kalıcı olmasını hedefliyoruz. İçtenlikle söylüyorum; kelam üreterek değil, yatırım yaparak, aktiflik üreterek Keşan’ımızın spor ömrünü geliştirmeye devam edeceğiz.Spor kenti olma yolunda ağır çabalar içinde olacağız.En uygun formda Keşan’da farkındalık yaratıyoruz. Keşan’da spor, kültür, etrafa bakış açısı, dayanışma ruhu değişti. Görülmeyen bir değişim var. Yalnızca yol yapmak, müze yapmak belediyecilik değil. Alışkanlıklar da değişti. Ben bu vesileyle derneklerimize de farkındalık çalışmaları için teşekkürlerimi sunuyorum. Daha evvel de DOÇEK yöneticilerimiz ile şunu söz etmiştik; ‘Biz birlikte herşeyi başarırız’ demiştik.Bu vizyon doğrultusunda omuz omuza duracağız. Bu güçlü birliktelikten duyduğum memnuniyeti de söz etmek istiyorum" diye konuştu.