Selçuklulu şampiyon hokeycilerden Lider Pekyatırmacı'ya ziyaret

Selçuklulu şampiyon hokeycilerden Lider Pekyatırmacı'ya ziyaret
Konya Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, U15 Türkiye Hokey Şampiyonu ve U14 Türkiye ikincisi olan Selçuklu Belediyespor Hokey grubu atletlerini kabul etti.

KONYA (İGFA)- Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılan ve 54 ekibin katıldığı U15 Hokey Türkiye Şampiyonasında Konya'yı temsil ederek Türkiye şampiyonu olan Selçuklu Belediyespor U15 Hokey Grubu sportmen ve antrenörleri ile U14 kategorisinde Türkiye ikincisi olmayı başaran U14 Hokey ekibi atletleri Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret etti.

Selçuklu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen programda Lider Pekyatırmacı başarılı atletleri ve onlara emek veren antrenör ve kulüp yöneticilerini elde edilen muvaffakiyetten ötürü kutladı. Lider Pekyatırmacı programda Selçuklu’da spor yatırımlarına dair değerli açıklamalarda da bulundu.

Selçuklu’da spora çok büyük ehemmiyet verdiklerini ve bunu da her platformda lisana getirdiklerini belirten Lider Pekyatırmacı, “Selçuklu'da aslında spor bir gelenek. İsmail Öksüzler lider periyodundan itibaren birinci spor kulübünün kurulması, daha sonra Adem Esen lider periyodunda kapalı spor salonumuzun inşası, sonrasında Uğur Liderimizin devrinde çok sayıda spor tesisinin üretilmesi ve spor okullarıyla birlikte bu iş artık çok büyük bir yapıya dönüştü ve bugün Selçuklu Belediyespor Kulübü Türkiye'deki en büyük amatör spor kulübü haline geldi. Şu an yaz devrinde 13 bin 940 öğrencimiz spor okullarında farklı branşlarda eğitim görüyorlar. 200’ün üzerinde ulusal atletimiz tekrar birebir biçimde hem ulusal hem memleketler arası karşılaşmalarda çok hoş sonuçlar elde ediyorlar. İşte sizler de grup sporu manasında hem Selçuklu'muzun hem Konya'mızın gururu, muvaffakiyetler elde ediyorsunuz. Tabi bu imkanlar olmasa bu muvaffakiyetler olmaz. Bu imkanları biz de geliştirmek için çaba ediyoruz. Yeni tesisler yapıyor, yeni spor alanları oluşturuyoruz. En son sportmen seçmeyle ilgili bir projemiz var, programımız var. Bu programımızı inşallah güçlü bir biçimde başlatıp devam ettireceğiz ve bunun sonucunda de gençlerimiz daha şuurlu spor yapabilecekler. Gençlerimizin aşikâr spor branşlarına yönlendirilebilmeleri ve başarılı gençlerimizin de özel olarak yetiştirilmesi manasında özel bir programı başlatmış olduk.Şu anda spor okullarımızın ölçme, kıymetlendirme programları devam ediyor. Bütün spor okullarımızdaki öğrencilerimizin tamamını bu ölçme programına dahil ediyoruz.13 bin 940 sayısı çok büyük bir sayı. Yani yalnızca bir ilçede bu kadar sayıdaki gencimizin yalnızca yaz spor okullarında spor yapıyor olması, servislerle, konutlarından alınıp tesislere getiriliyor olması, buralardaki çalışmalar bittikten sonra da tekrar servislerde gidiyor olmaları büyük bir tertip. Bu türlü bir büyük tertip Türkiye'de öteki bir kentte diğer bir ilçede yok. Burada da çok büyük emekler var. Bu emek ve uğraşlardan dolayı de arkadaşlarımıza ben teşekkür ediyorum” diye konuştu.