Talasgücü dönemi açtı

Talasgücü dönemi açtı
Tarihinde birinci defa TFF 3'ncü Ligi'nde uğraş edecek Kayseri'nin Talasgücü Belediyespor yeni dönemi açtı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Teknik Yönetici Halil Aslan nezaretinde Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kayseri Şubesi Sümer Tesisleri'nde gerçekleşen idmanda sarı lacivertliler, birinci defa çaba edecekleri 3.ligde başarılı bir dönem geçirmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz dönemden takımında yer alan 12 futbolcu ile yine mutabakat sağlayan Talasgücü Belediyespor, alt yapısından da 4 futbolcuyu A ekip takımına dahil etti. Sarı- lacivertli kadro dış transferde ise 4 oyuncu ile mutabakat sağladı.

İlk idman öncesi konuşan Kayseri'nin Talasgücü Belediyespor Kulübü Lideri Yunus İloğlu, “2024-2024 dönemini açmış bulunuyoruz. Cenab-ı Allah ekibimizi 3. Lige ulaştırmayı bizlere nasip etti. Bugün burada iç transferde futbolcularımızla yola devam dedik. Onun dışında yeni transfer çalışmalarımızı da yapıyoruz. Bu sene dolu dolu geçti. Dediğim üzere Bölgesel Amatör Lig’den 3. Lige yükselmek nasip oldu. Tabi şunu da eklemek istiyorum, geride bıraktığımız sene şampiyonluklarla geçti, A kadromuzu 3. Lige çıkarmanın yanında U 11, U 14, U 17 ve U 18 kısımlarında Kayseri Şampiyonu olduk. Liderimiz Mustafa Yalçın Bey’in müsaadesi ve talimatıyla Kayseri’de spor ismine yeni ve güzle adımlar atıyoruz, bizim buradaki emelimiz nasip olursa A grubumuzu Kayserispor’dan sonra gelen bir grup haline getirmek ve alt yapıdan yetiştirdiğimiz futbolcuları spora kazandırmak.” dedi.

Daha sonra değerlendirmelerde bulunan Teknik Yönetici Halil Aslan da, dönemi en güzel biçimde tamamlama maksatlarının olduğunu söz ederek şunları söyledi: “2023-2024 döneminin bugün birinci idmanını yapıyoruz. Rabbim kazasız belasız bir dönem nasip etsin. Gayemiz ekibimizi en üst düzeyde tamamlamak. Güç bir kümemiz var. Kayseri’ye yıllar sonra 3. Lig grubu kazandırdık, bu grubu da layıkıyla en âlâ yerlere getirmek istiyoruz.”