Tarihi hoşlukların izinde yelken heyecanı yaşanacak

Tarihi hoşlukların izinde yelken heyecanı yaşanacak
Marmara Denizi'nin bir ucundan öteki ucuna uzanan 11. TAYK-Eker Olympos Regatta yelken yarışı, Moda-Tirilye-Moda etaplarında 18-19-20 Ağustos 2023 tarihlerinde yapılacak.

BURSA (İGFA) - Moda-Tirilye-Moda etaplarında 18-19-20 Ağustos 2023 tarihlerinde yapılacak yarışlar, Türkiye Açıkdeniz Yarış Spor Kulübü (TAYK) tarafından, Eker Süt Eserleri ana sponsorluğunda, Bursa Yelken Kulübü ve Moda Deniz Kulübü iş birliğinde gerçekleştirilecek.

TAYK – Eker Olympos Regatta yarışında, denize ve tabiata karşı meydan okuyan en güzel tekneler kupalarına kavuşacak.

Yelkencilerin, değişen deniz ve hava şartlarıyla gayret ettiği yarış, onlarca teknenin ve yüzlerce yelkencinin iştirakiyle gerçekleşecek. IRC0, IRC1, IRC2 ve IRC3 sınıflarında düzenlenen tertibe, yelken kulüplerinin yanı sıra farklı kesimlerden saygın markaların kadroları da katılacak.

MUHTEŞEM ROTASIYLA FARK YARATACAK

Bu ortada mükemmel rotasıyla da fark oluşturacak TAYK – Eker Olympos Regatta, yaşattığı yarış heyecanının yanı sıra Mudanya'nın kıymetli turizm bedeli olan Tirilye Mahallesi'nin de hoşluklarının tanıtılmasına katkıda bulunacak.

11'incisi düzenlenecek yarışın birinci etabı İstanbul'da Moda Deniz Kulübü önünden 18 Ağustos Cuma günü saat 18.30'da verilecek start ile Marmara Denizi geçilerek Tirilye’de finiş yapacak.

TAYK-Eker Olympos Regatta'da ikinci etap, 19 Ağustos Cumartesi günü coğrafik güzellikleriyle Bursa'nın incisi olarak nitelendirilen Tirilye’deki koy yarışları ile devam edecek. Yarışın son etabı ise 20 Ağustos Pazar günü Mudanya'nın Tirilye Mahallesi'ndeki limandan start verilecek ve İstanbul Moda’da sona erecek.