TFF C Antrenörlük Kursu Mardin'de başladı

TFF C Antrenörlük Kursu Mardin'de başladı
Mardin’de Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türkiye Antrenörler Derneği TÜFAD Mardin Şubesi tarafından düzenlenen FF Grassroots C Kursu antrenörlük eğitim kursları başladı.

Şehmus EDİS / MARDİN (İGFA) - Mardin Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü Stadyumu'nda TFF Eğitim Vazifelisi Sercan Görgülü ve İsmail Taviş nezaretinde antrenörlük kursuna başlandı.

Kursa 1'i bayan olmak üzere toplam 30 antrenör adayı katılıyor.

TÜFAD Mardin Şube Lideri Doğan Ağalday, yaptığı açıklamada, 24 Temmuz- 02 Ağustos 2023 tarihleri ortasında düzenlenecek olan kursa katılanlara muvaffakiyetler dilediğini söz ederek, Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğiyle kursu gerçekleştirdiklerini söyledi.

TÜFAD Mardin Şube Lideri Ağalday, seminere 1 bayan olmak üzere 30 antrenörün katıldığını belirterek, "TFF eğitimcilerimiz, antrenör arkadaşlarımıza eğitimlerini veriyor. Buradaki eğitimler çok değerli. Burada gaye Türk antrenörleri ve futbolunun muvaffakiyet yüzdesinin daha üstlere çıkarılmasıdır. Burada alınan bilgiler, sportmen arkadaşlarımıza aktaracaktır. " dedi.
TÜFAD Mardin Şubesinin eğitime çok büyük kıymet verdiğini söyleyen Ağalday "Antrenörler futbolun olmazsa olmazıdır, antrenör hem eğitici, hem, anne, hem de babadır. O yüzden eğitimler antrenörlerimizin yeni bilgilerle güncellenmesi açısından çok önemlidir” formunda açıklamada bulundu.