TOFAŞ potada dönem hazırlıklarına başladı

TOFAŞ potada dönem hazırlıklarına başladı
TOFAŞ Basketbol Takımı’nda 2023-2024 dönemi hazırlıkları Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde gerçekleştirdiği yeni dönemin birinci idmanıyla başladı.

BURSA (İGFA) - 2023-2024 Döneminde yenilenen takımıyla FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’nde uğraş verecek olan TOFAŞ’ta yeni dönem hazırlıkları start aldı.

Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde Başantrenör Orhun Ene idaresinde yerli oyuncuların iştirakiyle gerçekleşen 2023-24 döneminin birinci egzersizinde Tevfik Akdamar, Tolga Geçim, Mustafa Kurtuldum, Ege Demir, Batın Tuna, Özgür Cengiz ile altyapıdan Cem Küçüközkan, Hamza Çelik, Ali Taşkın, Cihan Demirci ve Cet Can Atsüren yer aldı. Başantrenör Ene, birinci grup idmanı öncesinde oyuncularıyla saha ortasında bir toplantı yaparak dönemden beklentilerini aktarırken, egzersizin birinci kısmında fundamental yüklü bir çalışma gerçekleştiren Mavi Yeşilliler, daha sonra fitness salonunda yapılan kuvvet yüklü bir çalışmayla dönemin birinci idmanını tamamladı.

Takımın yeni transferleri Caleb Homesley, Omar Prewitt, Austin Wiley, Zeljko Sakic, Luke Maye, Jaleel J.J. O B’rien ve Cassius Winston önümüzdeki günlerde sıhhat denetiminden geçtikten sonra kadro egzersizine katılacaklar.

Yeni dönem hazırlıklarını 5 Eylül’e kadar Bursa’da sürdürecek olan TOFAŞ Basketbol Kadrosu, birinci hazırlık maçını 1 Eylül’de Çağdaş Bodrumspor ile kendi tesislerinde oynayacak.