TOFAŞ'ın yeni dönem öncesi kamp programı aşikâr oldu

TOFAŞ'ın yeni dönem öncesi kamp programı aşikâr oldu
TOFAŞ Basketbol Ekibi, 2023-2024 dönemi çalışmalarına 14 Ağustos Pazartesi günü başlayacak.

BURSA (İGFA) - Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi takımlarından TOFAŞ'ın yeni dönem öncesi hazırlık ve kamp programı muhakkak oldu.

2023-2024 Döneminde Basketbol Harika Ligi ve Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde uğraş verecek olan Mavi Yeşilliler, Başantrenör Orhun Ene idaresinde yenilenen takımıyla 2023-2024 dönemi hazırlıklarının startını 14 Ağustos Pazartesi günü Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde verecek. Birinci hazırlık maçını 1 Eylül’de Çağdaş Bodrumspor ile kendi tesislerinde yapacak olan Bursa grubu, 2 Eylül’de de Yukatel Merkezefendi Belediyesi’ni konuk edecek.

ANTALYA KAMPI 5-12 EYLÜL’DE

Hazırlıkların ikinci etabı için 5 Eylül’de Antalya’ya gidecek olan TOFAŞ Basketbol Ekibi, 6-10 Eylül 2023 tarihleri ortasında Smart Casual tarafından Belek’teki spor oteli Gloria Sports Arena’da düzenlenecek tertipte 3 hazırlık maçı oynayacak. Gloria Cup’a katılacak gruplar ve maç programları daha sonra açıklanacak. Hazırlık turnuvasının akabinde 12 Eylül’de Anadolu Efes ile oynayacağı özel maç ile Antalya kampını tamamlayarak Bursa’ya dönecek olan TOFAŞ, 16 Eylül’de Bursaspor Basketbol ile hazırlık maçında karşılaşacak. Mavi Yeşilliler, 20-23 Eylül 2023 tarihleri ortasında da Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda 23. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası’na mesken sahipliği yapacak. Geçirdiği trafik kazası sonucu 2001 yılında hayatını kaybeden eski ulusal basketbolcu Cevat Soydaş anısına her dönem öncesi klâsik olarak düzenlenen turnuvaya bu yıl TOFAŞ dışında, Bahçeşehir Koleji, Çağdaş Bodrumspor, Bursaspor Basketbol, Darüşşafaka Lassa, Galatasaray Basketbol katılacak.