Torku Şeker Spor Bisiklet Takımı Yıldızlar Kategorisinde Türkiye Kupası Şampiyonu

Torku Şeker Spor Bisiklet Takımı Yıldızlar Kategorisinde Türkiye Kupası Şampiyonu
Torku Şeker Spor'un bayan ve erkek bisiklet takımları, 30 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilen Türkiye Kupası'nın 4. Etap Puanlı Yol Yarışları'nda Yıldızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu unvanını kazandı.

Konya Şeker'in resmi açıklamasına göre, Türkiye Kupası sezonunun son yarışları 8 farklı kategoride düzenlendi. Torku Şeker Spor'un Yıldız Bayan ve Yıldız Erkek takımları, kendi kategorilerinde Türkiye Şampiyonu unvanını kazandılar. Ayrıca Yıldız Bayan Takımı Genel Klasmanı'nda Türkiye Şampiyonu olurken, Yıldız Erkek takımı ise genel klasmanda Türkiye 2.'si olarak başarılı bir sezon kapanışı yaptı. Bu sonuçlarla birlikte Torku Bisiklet takımı, 2 birincilik ve 1 ikincilik elde ederek sezonu başarıyla tamamladı ve takdir topladı.

Torku Şeker Sporlu Emine Adanalı, Yıldız Bayan Kriteryum yol yarışlarında Türkiye 2'ncisi, Genel Klasmanda Türkiye 2. ve yol yarışında ise Türkiye 3’üncüsü olurken, takım arkadaşı Rabia Şimşir ise Genel Klasmanda Türkiye 3.’lüğünü elde etti. Yıldız Erkekler kategorisinde ise Furkan Kılınç, yol yarışında Türkiye 2'incisi oldu.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Torku Şeker Spor Fahri Başkanı Ramazan Erkoyuncu, genç sporcularının elde ettiği Türkiye Şampiyonlukları nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Gençlere yatırım yapmaya devam edeceklerini ifade eden Erkoyuncu, “Kulübümüzde genç sporcularımızla mücadele ediyoruz. Gençlerimiz azimle çalışıyorlar ve başarıları da haklı olarak elde ediyorlar. Gece gündüz çalışan antrenörlerimizi ve sporcularımızı kutluyorum. Amatör branşlarda, profesyonel bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Haber Editörü