Torku Şekerspor madalyaları topladı

Torku Şekerspor madalyaları topladı
Torku Şeker Spor, iki başka branşta madalyaları topladı. Başarılı kulübün atletleri, İngiltere’de 2 bronz, Sakarya’da ise 3 Altın ve 2 Kupa kazandı.

KONYA (İGFA) - Torku Şeker Spor’un başarılı branşlarından Bedensel Engelliler Badminton ekibinin atleti Emine Seçkin, madalya koleksiyonuna 2 bronz madalya daha ekledi.

İngiltere’nin Sheffield kentinde gerçekleştirilen Tekerlekli Sandalye Badminton oyunlarında Ulusal ekip ismine parkeye çıkan Emine Seçkin, Level 1 kategorisinde, hem teklerde hem de karışık çiftlerde iki üçüncülük elde etti. Torku Şeker Sporlu ulusal badmintoncu, bu derecesi ile Paris 2024 Oyunlarına bir adım daha yaklaşmış oldu.

BAŞKAN ERKOYUNCU’YA TEŞEKKÜR

Torku Şeker Spor Onursal Lideri PANKOBİRLİK Genel Lideri Sayın Ramazan Erkoyuncu’ya teşekkürlerini ileten Emine Seçkin “TorkuŞekerspor’un katkıları ile başarılarıma bir yenisini daha ekledim. Kuvvetli ve itibarlı bir turnuvada dereceye girmekten ötürü memnunum. Hafif sakatlığım vardı. Bu beni biraz etkiledi. 2024 Paris Olimpiyatları yolunda puan toplamak için birinci 3’e girmek kıymetliydi. Ulusal grup antrenörümAhmet Bozdam’ave ulusal ekip yetkililerine takviyeleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Sakarya Belediyesi’nin mesken sahipliğinde düzenlenen Türkiye Kupası 3. Etap Kamil Yaşar Eşer PYY Bisiklet Yarışları da geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi.

Büyük heyecana ve çekişmeye sahne olan Kriteryum yarışlarında Yıldız A Erkekler kategorisinde Torku Şeker Spor’dan Mehmet Mayda, altın madalya kazandı. Yıldız Erkekler grubu ise Türkiye 3. Oldu.

Yıldız A Bayanlar Yol Yarışında ise Torku Şeker Sporlu Emine Adanalı Türkiye Birincisi, Kriteryum yarışında Rabia Şimşir Türkiye Birincisi olarak altın madalya kazandı.
Bu muvaffakiyet Yıldız Bayanlar da ekip şampiyonluğu kupasını daTorku Şeker Spor’a getirdi.

Torku Şeker Spor Bisiklet Grubu Antrenörü İsmail Uğurlu, “Katılımı yüksek, kuvvetli bir yarıştan da muvaffakiyetle ayrıldık. Her daim Çumra gençliğinin yanında olan ve takviye veren Torku Şekerspor Onursal Liderimiz Sayın Ramazan Erkoyuncu’ya, Kulüp liderimiz ve idaremize atletlerim ismine teşekkür ediyorum” dedi.