Torku'dan bir şampiyonluk daha

Torku'dan bir şampiyonluk daha
İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Torku Şeker Sporlu Alihan Bayraktar Türkiye Şampiyonu oldu.

KONYA (İGFA) - Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye İşitme Engelliler Büyükler, Gençler, Yıldızlar Özgür ve Grekoromen tarz Güreş Şampiyonası 19-21 Temmuz 2023 tarihleri ortasında Bursa’da gerçekleştirildi. Bursa Osmangazi Çok emelli Spor Salonunda yapılan karşılaşmalar, İşitme Engelliler Dünya Şampiyonasına katılacak atletleri da belirleyeceği için ayrıyeten kıymet taşıdı.

Torku Şeker Spor Kulübü, şampiyonaya antrenör Ersoy Ergin nezaretinde tek atlet ile katıldı. 67 Kilo Grekoromen stil'de mindere çıkan Alihan Bayraktar, rakiplerini devirerek Türkiye Şampiyonu oldu.

Bu yıl faaliyet gösterdikleri tüm branşlarda altın madalya kazandıklarını hatırlatan Torku Şeker Spor Kulüp Lideri Ahmet Bozdam, "Bir madalya'da işitme engelliler güreş'te kazandık. Bu branşı PANKOBİRLİK Genel Lideri ve Kulübümüz Onursal Lideri Sayın Ramazan Erkoyuncu'nun takviyesi ile yakın vakitte kurduk. Atletimiz kentimizde takip ettiğimiz, geçmişte Avrupa Şampiyonu olmuş bir gençti. Kulübümüze kazandırdık ve birinci turnuvasından Türkiye Şampiyonu olarak dönmeyi başardı. Alihan Bayraktar'ı ve antrenörümüzü tebrik ediyorum. İtimadımızı boşa çıkarmadılar" dedi.