Triatlon şampiyonası nefes kesiyor

Triatlon şampiyonası nefes kesiyor
32 ülkeden700 atletin katıldığı “Avlu Balıkesir Triatlonu Avrupa Şampiyonası", Avlu Kongre ve Kültür Merkezi'nde “Güç Seninle” sloganıyla başladı. Yüzme, koşu ve bisiklet parkurlarına katılan atletler Balıkesir’e aşık olduklarını lisana getirdi.

BALIKESİR (İGFA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonunun iş birliğiyle organize edilen Avlu Balıkesir Triatlonu Avrupa Şampiyonası ile Türkiye, birinci sefer Triatlon Avrupa Şampiyonluğu’na konut sahipliği yapıyor.İçerisinde; alışveriş merkezleri, yüzme havuzu ve koşu parkurunun bir ortada olması nedeniyle Avlu Balıkesir yabancı atletlerin ve Avrupa Triatlon Birliği’nin dikkatini çekti. Avlu Balıkesir, Büyükşehir Belediyesi’nin tertip yeteneğiyle de Dünya Şampiyonası’nın kapısını araladı. 32 ülkeden 700 atletin katıldığı “Avlu Balıkesir Triatlonu Avrupa Şampiyonası” için atletlerin haricinde de 2 binden fazlada yabancı seyirci de Balıkesir’e akın etti.

YÜZ –KOŞ - SÜR
Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Lideri Yücel Yılmaz, Türkiye Triatlon Federasyon Lideri Bayram Yalçınkaya ve Avrupa Triatlon Birliği İdare Heyeti Üyesi HerwigGrabner’in basın toplantısı ile tanıtımını yaptıkları triatlonda sportmenler sabah erken saatlerde ter dökmeye başladı. Bisiklet, koşu ve yüzme etaplarından oluşan Avlu Balıkesir Triatlonu Avrupa Şampiyonası’nda atletler, genç erkek, genç bayan, seçkin erkek, seçkin bayan kategorilerinde uğraş ediyor. “Triathlon Balıkesir 2023” https://www.youtube.com/@TurkiyeTriatlonFederasyonu adresinden canlı olarak izlenebiliyor.

BURADA OLMAK ÇOK KEYİFLİ
Avrupa Triatlon Birliği İdare Heyeti Üyesi HerwigGrabner, şampiyonanın düzenlediği Avlu Balıkesir hakkında kanılarını ; “Burada olmak keyifli, zira çok güzel hazırlanmış bir alan. Avrupa Şampiyonası için katiyen uygun görünüyor” kelamları ile lisana getirdi.

‘SPORCUSUNDAN İDARECİSİNE AŞIK OLDUK’

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin çok büyük katkılarıyla şampiyonayı düzenlediklerini belirten Türkiye Triatlon Federasyon Lideri Bayram Yalçınkaya, “Burada çok hoş bir tertip yapıyoruz. Burası hakikaten inanılmaz hoş bir yer. Bu yalnızca benim fikrim değil, buraya gelen tüm atlet, yönetimci, Avrupa Federasyonu idaresi herkes buraya aşık oldu diyebiliriz. Yücel liderimize güvenerek bu türlü bir Avrupa Şampiyonası’nı Balıkesir’e alma talebinde bulunduk” dedi.