Türkiye Güreş Şampiyonu Süloğlu'ndan

Türkiye Güreş Şampiyonu Süloğlu'ndan
Ankara’da Gençlik Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen U/13 Bayanlar Güreş Şampiyonası’ndan Edirne’yi temsilen katılan Süloğlu Güreş Kadrosu atletlerinden Ela Toprakçı Türkiye Şampiyonu oldu.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - 17-18 Temmuz tarihlerinde Ankara’da 41 vilayetten 366 atletin iştirakiyle gerçekleşen U13 Türkiye Bayanlar Güreş Şampiyonasında Süloğlu’ndan katılan Ela Toprakçı 36 kg’da Türkiye Şampiyonu olarak ilçesine ve Edirne vilayetine büyük bir gurur yaşattı.

Yapılan şampiyona ile ilgili açıklama yapan Süloğlu Belediye Lideri Mehmet Ormankıran, "Güreşçilerimiz güreşin her kolunda bizleri gururlandırmaya devam ediyorlar. Kırkpınar Tarihi Yağlı Güreşlerinde derece yaparak uzunluk atlayan atletimiz Tuğberk Koç’tan sonra Ela kızımızın da Türkiye Şampiyonu olması ilçemizi de bizleri de çok lakin çok sevindirdi" dedi..

9 yıl evvel tohumlarını attıkları ve bu yolda meyvelerini aldıklarını belirten Ormankıran, "Bizler birinci evvel çocuklarımızın kendilerini geliştirmesi ve berbat alışkanlıklara sahip olmamaları niyetiyle başladık. Şanslıyız ki hocalarımız çok bedelli ve cefakâr çıktılar. Başta Tamer Ergül hocamız olmak üzere Sinan Karakurt ve Murat Yeğitoğlu’na da emekleri için ilçe halkımız ismine teşekkür ediyorum. Küçük bir ilçe de büyük ve sıkıntı muvaffakiyetler sağlıyoruz ve sağlamaya da devam edeceğiz. Güreşçilerimizde, hocalarımızla, ailelerimizle ve kurumlarımızla el ele çocuklarımızın muvaffakiyetini arttırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yaklaşık 30 atletin Süloğlu’ndan hafta içi her gün idmanlara katıldığını belirten Antrenör Sinan Karakurt;” Hepimiz çok memnunuz ve gururluyuz. Güreşçilerimizin emekleri çok fazladır. Her gün çalışıyorlar, çaba ediyorlar ve karşılığını aldıklarını da görmek bizleri memnun ediyor. İnşallah başarılarımız artarak devam edecek”dedi.