U17 Kızlar'da ikinci klasman 5 Ağustos'ta

U17 Kızlar'da ikinci klasman 5 Ağustos'ta
U17 Kızlar Avrupa Hentbol Şampiyonası, 5 Ağustos’ta Ankara'da başlıyor

ANKARA (İGFA) - U17 Kızlar Avrupa Hentbol Şampiyonası (İkinci Klasman), 5-13 Ağustos 2023 tarihleri ortasında Türkiye Hentbol Federasyonu mesken sahipliğinde Ankara THF Spor Kompleksi'nde düzenlenecek.

İki kümede oynanacak maçlarla başlayacak şampiyonada U17 Kız Ulusal Hentbol Ulusal Grubumuz, A Kümesi'nde Avusturya, Büyük Britanya, İtalya ve Letonya ile birlikte yer alıyor. B Kümesi'nde ise Bulgaristan, Finlandiya, Kosova, Polonya ve Slovakya çaba edecek. Ulusal Kadromuz birinci maçını 5 Ağustos günü saat 18.45’te Büyük Britanya ile oynayacak.

Şampiyona maçları EHF TV, SportsTV ve Dsmart Spor'dan canlı olarak yayınlanacak. Açılış günü Musa Göçmen Senfoni Orkestrası saat 20.00'de Ankara THF Spor Kompleksi'nde bir konser verecek.

U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası ikinci klasman maçları, başka bir merkez Azerbaycan'da da tıpkı tarih aralığında 10 kadronun iştirakiyle oynanacak. Her iki merkezde şampiyon olan iki ülkenin kadrosu, iki yıl sonra düzenlenecek U19 Bayanlar Avrupa Şampiyonası'na birinci klasmandan katılma hakkı elde edecek ve kazanan ülkelerin U17 kadrosu da birebir biçimde 2 sene sonra düzenlenecek olan şampiyonaya birinci klasmandan katılmaya hak kazanacak.