Hakkında
PR / Basın Danışmanı / Gazeteci
  • 34550
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir İstanbul
  • Doğum tarihi 11 January
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

‘Yılın En İyi Senaristi’ ödülü Ömer Gürkan Şimşek’in oldu

Dizi ve sinema sektöründe yüzlerce projeye imza atan senarist Ömer Gürkan Şimşek başarılı kariyerine bir ödül daha ekledi.

Ünlü senarist son zamanlar ise, toplumun en büyük yarası olan; KADINLARIMIZ ve ÇOCUKLARIMIZ için sosyal sorumluluk projelerine gönül vererek, adından bir kez daha söz ettirdi.

‘Yılın En İyi Senaristi’ ödülünü alan Ömer Gürkan Şimşek bu yıl dört kez aldığı ‘En İyi Senarist’ ödülüne bir yenisini daha ekledi.

Devamını Oku
‘Yılın En İyi Senaristi’ ödülü Ömer Gürkan Şimşek’in oldu

Can Gox sahne performansıyla coşturdu

İşletmeciliğini Gökhan Reis’in yaptığı Duqqan’da sahneye çıkan ünlü sanatçı Can Gox, eğlenceli sahne performansı ile yine beğeni topladı…

Anadolu ezgileriyle blues müziğini harmanlayan ünlü sanatçı Can Gox, İstanbul’un ünlü mekânı Duqqan’da sahneye çıktı. Can Gox konserde Barış Manço, Cem Karaca, Neşet Ertaş, Aşık Veysel gibi unutulmaz sanatçılarında eserlerine yer verdi. Sahne performansıyla coşturan ve izleyicilerden tam not alan Can Gox’un şarkılarına hayranları da eşlik etti. Can Gox yaklaşık 2 saat sahnede kaldı ve unutulmaz bir gece yaşattı.

Ünlü işletmeci Gökhan Reis “ Ünlü sanatçılarımızla konserlerimiz devam edecek ve Duqqan’a gelen herkes buradan memnun ayrılacak” dedi.

Devamını Oku
Can Gox sahne performansıyla coşturdu

Tuğba Özay Coşturdu

Küba Dragos’ta Tuğba Özay’ın muhteşem sahnesiyle enerji dolu şarkıları ve sesiyle tam anlamıyla güzel bir gece yaşandı…

Tuğba Özay muhteşem sahne performansıyla yaklaşık 2 saat sahnede kalarak İstanbul Kartal’da bulunan, işletmeciliğini Alır Kardeşler Group’un yaptığı Küba Dragos’u adeta coşturdu.

Kartal Küba Dragos Bistro’da muhteşem bir konser veren Tuğba Özay, herkesi muhteşem sesi, enerjisi ve güzelliğiyle büyüledi ve eğlendirdi.

Gerek güzelliği ile gerek sesiyle gönüllere taht kuran Tuğba Özay, birbirinden güzel şarkılarını kendini dinlemeye gelenlerle seslendirdi. Tuğba Özay’ı dinlemeye gelenler adete kendinden geçti ve mekanı Tuğba Özay’a eşlik ederek inletti. Küba Dragos’a gelen misafirler hallerinden memnun olarak ve Tuğba Özay’a hayranlıklarını dile getirerek ayrıldılar.

Devamını Oku
Tuğba Özay Coşturdu

MERT ERKAN’DAN RÜYA GİBİ BİR MODA FİLMİ :ERİŞİM

Fashion Week Istanbul 2021’in ikinci dönemi 12-15 Ekim 2021 tarihleri arasında dijital olarak gerçekleştirildi…

Tasarımcı Mert Erkan, İlkbahar/Yaz 2022 moda filmini ve lookbook çekimlerini Ortaköy’deki Tarihî Hüsrev Kethüda Hamamı’nda gerçekleştirdi.

İlhamını “Hedonizm” felsefe akımından alan tasarımcı bu koleksiyonda; hedonizmin kelime anlamından yola çıkarak içinde barındırdığı tüm tanımlara ve kuramlara atıfta bulunmak istedi. Tasarımcı, Aristippos’a göre haz tanımını baz alarak; mutluluğa, gerçek hazza, başarıya, hedef noktasına, aşka, insan beyninin kanallarına ve birçok erişmek istenilen noktalara erişimi genel olarak ele alıp, koleksiyonun adını da buradan yola çıkarak ERİŞİM koydu.Tanım olarak erişimi öznel ve soyut biçimde işledi.

Tüm prodüksiyonu Asil Çağıl’ın üstlendiği moda filminde; Best Model of Turkey 2019 birincisi Derya Ekşioğlu, Dilara Kurşun, Melissa Aslan ve Deniz Tekin yer aldı.

Toplam 20 look sergilenen koleksiyonda; birbirinden farklı bağlantı noktalarını kendi öznel tavrıyla yorumlayan Erkan, cut-out detayları, farklı kumaş ve renk mix’leri, süs dikiş detayları, halka tokalar, oval ve keskin hatların birlikteliğini formlara yansıttı. 4 renk üzerinden ilerleyen tasarımcı, beyaz, yeşil, metalik gri ve mor renklerini kullandı.Video çekimlerini Ufkun Medya ve ekibi üstlenirken, lookbook çekimlerini ise Edip Gündoğdu gerçekleştirdi. Makyajlar M.A.C. Cosmetics Türkiye ekibi’ne, saçlar ise Mehmet Tatlı Kuaför’e aitti.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyladüzenlenen FWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)nezdinde kurulmuş olan Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) tarafından desteklenmekte ve ModaTasarımcıları Derneği (MTD) ile İstanbul Moda Akademisi (İMA) iş birliğinde yürütülmektedir.

Devamını Oku
MERT ERKAN’DAN RÜYA GİBİ BİR MODA FİLMİ :ERİŞİM

ALTIN TAÇ ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ AÇIKLANDI

Daha önce düzenlediği bir çok organizasyonla magazin dünyasında büyük ses getiren Dada Grup Başkanı, organizatör ve yapımcı Tayfun Kahya bu yıl 3.kez düzenlenecek olan Altın Taç Ödül Töreninin tarihini açıkladı.

  1. Altın Taç Ödül Töreni için yılın en uzun gecesi olan 21 Aralık 2021 tarihini seçen Tayfun Kahya bu yıl düzenleyeceği ödül töreni organizasyonunda tema olarak kadına şiddet ve genç yaşta gelin olmak zorunda bırakılan kız çocukları için farkındalık yaratılacağına dikkatleri çekti.

Ünlü organizatör ve yapımcı Tayfun Kahya geçtiğimiz yıllarda düzenlemiş olduğu ödül törenleri ve organizasyonlara Bülent Ersoy, Hande Yener gibi Türkiye’nin tanınmış büyük sanatçılarını bir araya getirmişti. Şimdi magazin dünyası 3. Altın Taç Ödül Törenine hangi büyük isimlerin katılacağını büyük bir merakla beklemeye başladı.

Devamını Oku
ALTIN TAÇ ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ AÇIKLANDI

Dünya üçüncüsü Duygu Çakmak takı defilesinde büyüledi

Ünlü takı markası Black Boss defilesi göz kamaştırdı…

The Green Park Hotel ve Zorlu PSM fuarlarında boy gösteren ve son zamanlarda adından fazlasıyla söz ettiren Black Boss takı markası, The Green Park Hotel’de markanın ana sponsorluğu altında düzenlenen defilede çarpıcı ve etkileyici takılarıyla adeta göz kamaştırdı.

Pek çok fenomenin ve ünlünün katıldığı bu defilede yeni takı koleksiyonlarıyla Black Boss takıları herkesin beğenisini toplamayı başardı.  Miss Europe 2021’ de 3. olan ve Türkiye’yi başarı ile temsil eden Duygu Çakmak, defilede mankenler arasında podyumda yer aldı.

Markanın kurucusu ve CEO’su Steve Asowa, defilenin ardından yapılan röportajda iddialı açıklamalarıyla hedeflerinin Black Boss markasını tüm dünyaya duyurmak olduğunu söyledi. Ev kadınlarının gelir kazanması için sosyal sorumluluk projeleri de düzenleyen Black Boss ayrıca geçtiğimiz haziran ayında düzenlediği lansmandaki “Kadına şiddete HAYIR!” sloganıyla da kadınlara her zaman destek olmaya çalışan anlayışını sürdürmektedir diyerek sözlerini sürdürdü.

Devamını Oku
Dünya üçüncüsü Duygu Çakmak takı defilesinde büyüledi

Ünlü sanatçı Sancak sevenleriyle buluştu

İstanbul’un gözde mekanı haline gelen, işletmeciliğini Gökhan Reis’in yaptığı ‘Duqqan Sahne’ cemiyetin ve ünlü isimlerin buluştuğu trend mekanların arasında yer alıyor.

Duqqan Sahne hız kesmeden konserlere devam ediyor

Bu hafta sahnesinde ünlü sanatçı Sancak’ı konuk eden ‘Duqqan’, her hafta olduğu gibi bu haftada misafirlerine harika bir gece yaşattı. Sevilen sanatçı sahnede devleşti ve kendisini dinlemeye gelen konuklara harika bir resital sundu. Duqqan müdavimleri Sancak şarkılarıyla adeta kendinden geçti.

Duqqan’ın işletmecisi Gökhan Reis, konserlere tam gaz devam edeceklerini ve her hafta ünlü sanatçıları Duqqan’da sevenleriyle buluşturacaklarını dile getirdi.

Devamını Oku
Ünlü sanatçı Sancak sevenleriyle buluştu

Duqqan’da KonserDuqqan’da Konserler Devam Ediyorler Devam Ediyor

Konserler serisine Karadeniz’in hırçın çocuğu Ekin Uzunlar ile devam edildi…

İstanbul’un gözde mekânı Duqqan tüm hızıyla konserler serisine devam ediyor.

‘Duqqan Sahne’ işletmecisi Gökhan Reis daha öncede Türkiye’nin yıldızlarını Duqqan’da buluşturacaklarını dile getirmişti ve arka arkaya Türkiye’nin önde gelen yıldızlarıyla beraber konser serine devam ediyor.

Sahnesinde, Karadenizli tanınmış sanatçı Ekin Uzunlar’ı konuk eden Duqqan, konuklarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Ünlü sanatçı Ekin Uzunlar, Duqqan sahnesinde kemence şov yaptı ve dinleyicilerine harika bir kemençe resitali yaşattı. Dinleyicilerden büyük beğeni alan kemençe şov sonrası mekânda alkış tufanı koptu.

Sahneden annesini telefonla arayan sanatçı, annesinin sesini dışarıya da vererek bir sohbet gerçekleştirdi. Ekin Uzunlar’ın annesiyle konuşması ve iki tarafın esprileri geceye damga vurdu.

Duqqan Sahne ve Gökhan Reis geleneği bozmadı ve gene mekândan tüm konukları gecenin sonunda mutlu göndermeyi başardı.

Gökhan Reis, kendisinin de Karadenizli olduğunu, Karadenizli bir hemşerisini bu sahnede görmekten çok mutlu olduğunu belirtti.  Gökhan Reis; “Ekin kardeşim Karadeniz’den, güzel yöremizden türküler ve güzel ezgilerle sahnemizi, konuklarımızı neşelendirdi, mutlu etti ve harika kemençe şovuyla bizi mest etti. Annesi ile sahnede konuşması ve esprileriyle yüzümüzü güldürdü. Buradan Ekin kardeşimizin annesinin ellerinden de öpüyorum” dedi. İşletmeci Gökhan Reis sözlerine şu şekilde devam etti; “İlerleyen zamanlarda da büyük konserlerimiz, Türkiye’nin önde gelen sanatçılarıyla hız kesmeden devam edecek ve konuklarımıza güzel geceler yaşatmaya devam edeceğiz.”

Devamını Oku
Duqqan’da KonserDuqqan’da Konserler Devam Ediyorler Devam Ediyor

Açılışta Tuğba Özay, Ömer Danış Rüzgârı

Alır Kardeşlerin Küba Bistro Drogos’un konsepti, yeme-içme sektörüne farklı bir bakış açısı getirdi…

Alır Kardeşler Group işletmeciliğinde yeni vizyon ve eğlence anlayışıyla Küba Bistro Dragos, seçkin bir davetli topluluğunun katılımı ile açıldı.

Kartal’da hizmete giren Küba Bistro Dragos’un açılış kurdelesini Kartal Belediye başkanı Gökhan Yüksel, ‘Hayırlı olsun’ temennisi ile kesti. Kartal Belediye başkanı açılışta yaptığı konuşmada “Kentimize böylesine şık bir mekân kazandıran, Alır Kardeş Group’u kutluyorum, yeni istihdam alanı oluşturmak, kente katma değer katar. Nezih bir mekân olmuş, bol kazançlı günler diliyorum” dedi.

Açılış törenine Tuğba Özay, Ömer Danış, Yusuf Yüksek (Yusko), Can Sarıoğlu, Dilek Sarıoğlu, Soner Turan, Burak Önder, İlkim Aydın, Özge Ergün, Beste Aksu, Kerem İlbaylı, Uğur Belenk, Aziz Aktaş, Aykut Şahan, Barış Coşkun, Fulya Karabey, Tuğba Ulusu, Burak Şahingil, Haydar İşler gibi ünlü isimler katıldı. Ünlü isimlerin yanı sıra Alır Kardeşler ailesinin dostları da açılışa büyük ilgi gösterdi.

İşletme sahibi Alır Kardeşler Group yöneticileri ise, İstanbul ve Kartal’a böylesine görkemli bir mekan kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve “4 şubemizde de profesyonel ekibimizle, yeni eğlence anlayışımızla hemşerilerimize en iyi hizmeti verdiğimize ve vereceğimize inanıyoruz” diye açıklama yaptılar.

Açılışta sahne alan ünlü sanatçılar söyledikleri birbirinden güzel şarkılarla, açılışa katılan davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

ŞUBELER

  1. Alır Kardeşler Cafe Restaurant (Dünya Mutfağı) – 0216 387 77 90
  2. Tornado Bar – 0532 162 55 81
  3. Kübra Bistro Kartal 0549 711 34 34 – 0216 517 73 55
  4. Küba Bistro Dragos 0544 140 35 35 – 0216 306 41 42

 

ADRES VE İLETİŞİM

Kordonboyu Mah. Çanakkale Cad. 6/A Kartal / İSTANBUL

Küba Bistro Dragos

 

İNTERNET ADRESLERİ

Facebook: Kubabistrodragos1

Instagram: kubabistrodragos

Sworm: Kuba Bistro Dragos

Devamını Oku
Açılışta Tuğba Özay, Ömer Danış Rüzgârı

Fantastik bir dünya: Hayallerde İstanbul

İstiklal Caddesi’nde bir fil, Kanlıca sahilinde balık tutan bir panda, Karaköy sokaklarında bir gergedan, Sultanahmet’te uçan balıklar…

Dijital fotoğraf sanatçısı Yasin Yaman, tarihi dokusu ve konumuyla dünyanın en güzel şehirlerinden İstanbul’a olan hayranlığını; hayvan sevgisi, fantastik ögeler ve tarihi figürlerle birleştirerek foto-manipülasyon çalışmaları yapıyor, ortaya ise hayallerde İstanbul’un tasarımları çıkıyor.

Hayalin sınırı yok. Tarihi dokusu, konumu, mimari yapıları, kültürüyle İstanbul; bir görenin bir daha görmek istediği, hayran olduğu ve özlediği şehir. Yazıları, şiirleri, şarkıları, sözleri, fotoğrafları süsleyen bu şehir, bu kez tasarımları süslüyor. Fotoğraf sanatçısı Yasin Yaman, İstanbul’un tarihi yapılarını, semtlerini, dokusunu, mimari eserlerini, fantastik ögeler ve hayvan sevgisiyle buluşturuyor, ortaya ise hayallerde İstanbul’un tasarımları çıkıyor, görenin İstanbul’a olan hayranlığı daha da artıyor. Grafik tasarım alanında farklı teknikler kullanarak foto-manipülasyon çalışması yapan Yasin Yaman, İstanbul’a ve tarihi dokusuna farklı bir gözle bakmayı sağlıyor.

Fantastik bir dünyayı temsil eden çalışmalardan foto-manipülasyon tekniğiyle İstanbul ve tarihi mekân ve tarihi figürler üzerinde tasarım çalışması yapan Yaman, bir sanat eserinde önemsediğinin hem estetik duygu hem de bir mesaj, düşünce verme çabasının olup olmadığıdır diyor ve ekliyor: “Yaptığım çalışmalar birçok resim ve ögenin birleşmesi, bütünleşmesinden meydana gelen foto-manipülasyon tekniğiyle gerçekleşiyor. Fantastik ögeleri İstanbul’la, tarihi yapılarla ve tarihi figürlerle buluşturuyorum. Burada hem soyut hem somut bir duygu ve bilgiyi karşımdakine vermeyi amaçlıyorum. Çünkü tasarımlarımın arkasında mutlaka bir hikâye, bir geçmiş, bir gerçeklik, bir yaşanmışlık bulunuyor. Geriye kalan, tüm bu anıları fantastik bir ögeyle ki bu bir uçan gemi de olabilir, evin içerisinde bir fil de olabilir, buluşturmak kalıyor. Ama her bir desenin, bir ögenin bir dili, anlatmak istediği bir derdi, bir mesajı oluyor.”

“Her bir mimari eser ayrı bir hikâye ve ayrı bir tasarım ilhamı”

Eserlerin genellikle bir hikayesi, bir geçmişi ve tüm zamana hitap eden, yayılan bir teması bulunduğunu belirten Yaman, özellikle farklı siteler vasıtasıyla satışa sunduğu eserlerin de tüm zamana hitap eden özellikte olmasına dikkat ettiğini, gündeme dair çalışmalarının ise anlık olarak gerçekleştiğini belirtiyor. Instagram’da ve diğer sosyal medya kanallarında oldukça yoğun ilgi göre eserlerinde öncelikle ilham kaynağının İstanbul olduğunu belirten Yaman İstanbul için düşüncelerini şu şekilde belirtiyor: “Her bir mimari yapısı ayrı bir hikâye ve ben bu hikâyeyi tasarım diliyle anlatmak için heyecanlanıyorum. Kimi zaman kimsenin önemsemediği bir tarihi eseri kendi tasarım dilimle bir çalışmaya dönüştürüyorum ve o esere dikkatleri çekmeye çalışıyorum. Yanı sıra tarihi figürlerin, kişilerin hayat hikayeleri de bana ilham olan bir başka şey. Tasarımlarımda hayvanları da kullanıyorum. Hayvan sevgisi de bana ilham olan bir başka şey. Tüm bunlar da çalışmalarıma olan ilgiyi arttırıyor”.

Tarihi yapıları, şehirleri anlatan, organizasyonların, markaların temalarını belirleyen proje ve iş birlikleri üzerinde çalıştığını belirten Yaman’ın eserleri aynı zamanda tablo halinde farklı tekniklerle satışı gerçekleşiyor.

Yasin Yaman kimdir?

Yasin Yaman 1984 yılında İstanbul, Süleymaniye’de doğmuştur. Grafik tasarımı alanında eğitim alan Yaman, grafik tasarımı, UI (arayüz) tasarımı üzerine çeşitli firmalarda ve projelerde çalışmıştır. Yaman, tarihi dokusu ve konumuyla dünyanın en güzel şehirlerinden İstanbul’a olan hayranlığını, hayvan sevgisi, fantastik ögeler ve tarihi figürlerle birleştirerek foto-manipülasyon çalışmaları yapmaktadır. Tasarımları bugüne kadar farklı platformlarda yer alan Yaman, aynı zamanda özel proje ve organizasyonların ana tema görsellerini yine kendine has foto-manipülasyon tekniğiyle gerçekleştirmektedir. Dijital sanat alanındaki çalışmalarıyla bilinen Yaman; şehir, yaşam, tarihi figür, özel gündem ve temaları kapsayan çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Instagram: instagram.com/ysnyaman

 

 

 

Devamını Oku
Fantastik bir dünya: Hayallerde İstanbul