Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

ALEYNA TİLKİ’DEN DİKKAT ÇEKEN TEŞEKKÜR MESAJI!


“Motoru aldığımda, tek başıma yolculuğa çıkacağımı söylediğim için şaşırdılar.
Buraya tek başıma geldiğimi söylediğimde garipsediler.
Kurt köpeklerle kızak yolculuğuna tek başıma çıktığımda korktular.
Ayı bölgesinde motorumla yanlışlıkla yüksekten düştüğümde, beni yalnız ve savunmasız gördüklerinde kızdılar ama yardım da ettiler... Ayrıca cesaretimi de ‘Delice’ buldular... Halbuki insanın tek başına doğayı deneyimlemek istemesi, kendini bir restorana götürüp denenmemiş yemeklerin coşkusunu yalnızca kendiyle paylaşması, doğanın vahşiliğine, sertliğine ve sevgisine tanık olması en büyük ilhamdır... Teşekkür ederim kuzey kutbu... Bana asla hiçbir insan cinsinin yaşatamayacağı kadar özel ve eşsiz bir deneyim yaşattın...
İnsanların nefretinden, savaşlarından, saygısızlıklarından, düşük frekanslarından kar ile temizlenmişsin..
Ve Sevgili doğa, sevgili hayvanlar.... İnsanlar bana ‘deli bozuk’ dese de, siz beni kucakladınız ve benim ruhumu sizden biri yaptınız... Sizi çok seviyorum...”

Devamını Oku

Onur Büyüktopçu'ya Mahrem Görüntüleriyle Şantaj!

Yemekteyiz programının sevilen sunucusu Onur Büyüktopçu'ya, kendi özel görüntüleriyle şantaj yapıldı. Sosyal medya aracılığıyla tehdit edilen Büyüktopçu, mesajı gönderenin arkadaşı olduğunu öğrendi.

Bir şantajcı, Onur Büyüktopçu'yu, kendisine ait cinsel içerikli video ve fotoğrafların basına vereceğini iddia ederek tehdit etti. Şantaj yapan kişinin, yakışıklı oyuncunun arkadaşı olduğu ortaya çıktı.

Oyuncu Onur Büyüktopçu'ya, kendisine ait cinsel içerikli video ve fotoğrafların yer aldığı bir mesaj gönderildi. Sosyal medyadan mesajı yollayan kişi, görüntüleri internete sızdırma tehdidiyle 50 bin lira istedi.

ŞANTAJCI ARKADAŞI ÇIKTI

Büyüktopçu, şantajcının banka hesabına 50 bin lira yatırdı. Ardından konuyu araştıran ünlü oyuncu, mesajı gönderen kişinin arkadaşı olduğunu öğrendi. Büyüktopçu, şantajın devam etmesi üzerine savcılığa başvurdu.

Devamını Oku
Onur Büyüktopçu'ya Mahrem Görüntüleriyle Şantaj!

Ünlü Fenomen Selin Ciğerci'ye Babasından 1,5 Milyon TL'lik Doğum Günü Hediyesi

Sosyal medya fenomeni ve DJ Selin Ciğerci'nin babası 1,5 milyon TL'lik doğum günü hediyesi aldı.

Geçirdiği cinsiyet değiştirme ameliyatından sonra sosyal medyanın da etkisiyle üne kavuşan Selin Ciğerci'ye babasından büyük sürpriz. Ünlü fenomene babası 1,5 miyon TL değerinde Cadillac Escalede aldı.

AYNI ARAÇTAN KİM KARDASHİAN'DA DA VAR

Ciğerci'ye babasından hediye olan araçtan Dünyaca ünlü isim Kim Kardashian'da da var.

KESENİN AĞZINI AÇMAKTAN ÇEKİNMEDİ

Kızı için kesesinin ağzını açmaktan çekinmeyen baba eskiden ünlü bir hazır giyim firmasının sahibiydi.

HAYATINI BEYAZ PERDEYE TAŞIYOR

Sosyal medya fenomeni ve DJ Selin Ciğerci, geçtiğimiz günlerde hayatını beyaz perdeye taşıyacağını açıklamıştı. Ciğerci, 2020 yılında filmin çekimlerine başlayacak.

Devamını Oku
Ünlü Fenomen Selin Ciğerci'ye Babasından 1,5 Milyon TL'lik Doğum Günü Hediyesi

Williams Sendromu Nedir?

Williams Sendromu,dünyada çok ender görülen bir genetik hastalıktır. Çocuğun büyümesini, fiziksel gelişimini ve bilişsel gelişimini etkiler. Çocuğun 7 numaralı kromozom çiftinde genetik materyal eksikliği sonucu meydana gelir.

Bu çocukların yüzlerinde her zaman bir tebessüm vardır, bu sebeple hastalığın bir diğer ismi de mutluluk hastalığıdır. Williams sendromlu bir çocukla karşılaştığınızda, sizi samimiyetle ve sıcak karşılar. Geçmişte tanışıp tanışmamanız onun için önemli değildir, size sıcacık sarılırlar. Bu çocuklar, karşısındaki kişiden hiç zarar beklemeyecek kadar güven beslerler. Yalan söylemeyi anlayamazlar, söylenen her şeyin doğru olduğunu, verilen sözlerin mutlaka tutulması gerektiğini düşünürler. Şeffaftırlar, onlar için saklanması gereken sırlar yoktur. Birlikte oldukları insanlar için daima mutluluk kaynağıdırlar. Üzülebilecekleri durum ve ortamlardan mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışırlar.

Maalesef bu Williams sendromlu çocuklar bir takım sağlık sorunları ile dünyaya gelirler. Kalp hastalıkları, zeka geriliği, kanda kalsiyum yüksekliği, bazı organlarda bozukluklar görülebilir. Aynı zamanda, emme, yutma, çiğneme reflekslerinde de sorunlar olabileceği için fiziksel gelişimleri gecikmeli olur.

Kalp damarlarında daralma gibi ciddi yaşamsal rahatsızlıklar sebebiyle, erken teşhis edilemeyen kalp hastalıkları sonucu fazla uzun yaşayamayabilirler.

Doğum kiloları düşük olur. Kendilerine özgü yüz ifadelerinden dolayı peri yüzlü çocuklar da denilir. Yanakları dolgun, gözleri çekik, ağız açık ve geniş, kulakları sivrimsidir. Yaşları ilerledikçe peri yüzleri daha belirginleşir.

Williams sendromlu çocuklardan zeka düzeyi iyi olanlar, oldukça iyi etkileşim kurabilirler. “Günaydın, nasılsınız” gibi iletişimi başlatan kelimeleri kullanmayı severler. Yaşıtlarıyla pek ilgilenmezler daha çok erişkin kişilerle vakit geçirmekten hoşlanırlar.

İşbirliği yapmayı sever, koyulan kurallara titizlikle uyum sağlarlar. Verdikleri sözleri mutlaka tutarlar. Fakat kendilerine verilen sözlerinde mutlaka yerine getirilmesini isterler. Örneğin, bir dilim kek vereceğinizi söyler ve vermezseniz sürekli kek isteyip, huysuzlanabilirler.

Williams sendromlu bir çocuğu mutlu etmek oldukça basit. Seni seviyorum demeniz onu dünyanın en mutlu çocuğu yapar. Ailelerine gün boyunca defalarca onları sevdiklerini söylemekten ve onlarında kendisini sevip sevmediğini sormaktan yorulmazlar.

Williams sendromlu çocuklar öğrenmeye istekli olurlar. Fakat yaşıtları gibi hızlı öğrenemezler. Yine de yılmadan pes etmeden öğrenmeye çalışırlar, öğrendikleri ise kalıcı olmayabilir. İlgi duydukları konularda oldukça başarılı olurlar.

Yaşadıkları ortam ve çevresel faktörlerdeki farklılıklardan dolayı standart bir eğitimleri yoktur. Bazıları normal bir okulda diğer akranları gibi eğitim alabilirken, bazıları özel eğitime ihtiyaç duyabilirler. Williams sendromlu çocukların eğitiminde oyunlar ve müzik kullanılarak başarı oranları yükseltilebilir.

Bu çocukların en belirgin özelliklerinden biri de müziğe olan ilgileridir. Görsel ve işitsel hafızaları kuvvetlidir. Müziğe ve ritme karşı duyarlıdırlar. Şarkı söylemeyi, dans etmeyi, tekerleme söylemeyi, şiir okumayı çok severler.

Williams sendromlu çocuğa sahip ailelerinin diğer çocuklarının da bu hastalığa sahip olma ihtimali çok düşüktür (%1).  Williams sendromundan etkilemekte olan kişinin taşıdığı genetik hatayı çocuğuna aktarma riski ise %50’dir. Bu risk kişinin her hamileliğinde geçerlidir. Neden olan genetik hatayı düzeltmekse mümkün değildir. Yapılabilecek olan, hastalığın belirtilerini kontrol altına almak ve ortaya çıkabilecek komplikasyonlara karşı önlem almaktır.

Williams sendromu nadir görülen bir hastalıktır. Türkiye’de 500 kadar Williams sendromuna sahip çocuk olduğu düşünülmektedir.

Williams sendromlu çocuğa sahip ailelerin en büyük korkusu ise, gelecek! Bu temiz kalpli çocuklar herkesi kendileri gibi, dürüst, iyi kalpli, yalansız görüyorlar. Çocuk yaşta ailelerinin himayesinde iken, onların koruması altında güvendeler. Fakat gelecekte bu güler yüzlü çocukların iyi kalplerinden faydalanmaya çalışacak insanların olabileceği gerçeği maalesef ailelerin en büyük korkusu

Devamını Oku

Müsait Olduğunda Beni Sever misin Anne?

İçeri girer girmez neşeyle bağırdı:
-Anne biliyor musun bugün yuvada ne oldu?
– Görmüyor musun ? Telefonla konuşuyorum.
Herkesin sevdiği şey birbirine benzemiyordu. Annesi telefonu, babası arabayı seviyordu.
Her şey erteleniyordu, telefon ve araba söz konusu olduğunda… Bir de eve misafir gelecek oldu mu kendisine hiç yer kalmıyordu.

…Nerelere gitseydi? Annesi kapattı telefonu.
Mutfaktan tencere sesleri geliyordu. Koşarak yanına gitti:
-Sana yardım edeyim mi ? dedi, en sevimli halini takınarak. Annesi manalı manalı baktı:
-Hayırdır? Bir yaramazlık mı var? Bak bir de seninle uğraşmayayım. Çok yorgunum zaten.

Yorgunluk nasıl bir şeydi ? Bazen elinde oyuncağıyla uykuya daldığında anneannesi oyuncağı yavaşça elinden alır :
-‘Nasıl yorulmuş yavrucak. Uykunun gül kokulu kolları sarsın seni..’
diyerek alnına bir öpücük konduruverirdi.

Yorgunluk gül kokulu bir uykuya dalmaksa eğer, neden annesi kendisiyle böyle kızgın kızgın konuşuyordu.
—Anneciğim yorulduğun zaman gül kokulu uykulara dalarsın. Anneannem öyle söylüyor.
—Uykuya dalayım da, gül kokuları kusur kalsın. Yorgunluktan ölüyorum.

Bu kelimeden nefret ediyordu.’Yorgunum, yorgun olduğumdan, böyle yorgunken’….
—Anneciğim sen yorulma, diye…
—Yemekte konuşuruz çocuğum. Bankada işler yetişmedi. Baban gelene kadar bunları bitirmem lazım. Hadi sen oyna biraz.

Hani siz yoruluyorsunuz ya…Eeee….Ben de oynamaktan yoruluyorum. Ne yapayım bilmem?
Yapılmaması gerekenleri biliyordu da büyükler, yapılması gerekenleri hiç bilmiyorlardı.
Işıklar söndü birden.
Annesi öfkeyle söylenmeye başladı.

—Mum da yok! diye diye karıştırdı dolapları el yordamıyla.
Çocuk sırtüstü yatıp, anneannesinin köyünü düşündü. Gaz lambasının ışığında deli tavşan masalını anlatışını.
Deli tavsanın duvardaki aksini getirdi gözlerinin önüne. Anneannesi gibi iki ellerini birleştirip işaret parmaklarını yukarı kaldırarak
tavşan kafası yaptı.

”Bak deli tavşan” diyerek parmaklarını oynattı. Yoldan geçen arabaların farları duvardaki tavşana yol açtı. Tavşan alabildiğine hür
dolaştı sağda solda. Otlarla kuşlarla konuştu. Sonra yorgun düştü. Duvardaki görüntü minik avuçların açılmasıyla kayboldu. Kolu yavaşça
kanepeden aşağı sarktı.
Sonra ışıklar geldi.

Kadın çocuğun hiç konuşmadığını akıl etti. Birden kanepeye koştu. Küçücük dizlerini karnına doğru çekerek uykuya dalmıştı.
Masanın üstündeki dosyalara baktı iğrenerek. Dindirilmez bir pişmanlık doldurdu içini.
Uyandırmaktan korka korka küçük alnına bir öpücük kondurdu.
Çocuk sanki bir ipucu bekliyormuşçasına aralanan gözleriyle mırıldandı;
— İşin bitince beni sever misin anne? dedi.
Kadın, sevilmek için randevu alan çocuğuna bakarak sabaha kadar ağladı…

Devamını Oku

Emre Aşık'tan Boşanma Davası Açtığı Eşi Yağmur Aşık'a Şok Suçlama: Fuhuştan Sabıkalı

Eski Milli Futbolcu Emre Aşık'tan boşanma davası açtığı eşine şok suçlamageldi. Aşık, eşinin fuhuştan sabıkalı olduğunu söyledi.

Emre Aşık'tan, geçtiğimiz günlerde eğlence mekanında bir adamla samimi şekilde eğlenirken görüntülenen Yağmur Aşık'a açtığı boşanma ve iffet davasının ardından, bir hamle daha geldi. Aşık, 3 çocuğunun annesi Yağmur Aşık'ı fuhuştan sabıklı olmakla suçladı.

"EŞİM FUHUŞTAN SABIKALI"

Eski Milli Futbolcu Emre Aşık boşanma davası açtığı, 3 çocuğunun annesi Yağmur Aşık'a şok suçlamalarda bulundu: "Eşim fuhuştan sabıkalı. 2011'deki Barbie fuhuş operasyonunda şüphelidir. Bu yüzden Duygu olan adını Yağmur olarak değiştirmiş. Dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, para aklama gibi suçlara karışmıştır.

"UYUŞTURUCU KULLANIP ÇOCUKLARIMI DÖVÜYOR"

Yasadışı işleri tespit edilmiştir. Uyuşturucu kullanıyor ve çocuklarımızı dövüyor. Çocuklarımın can güvenliği yok. Onları dadıya emanet edip yurt dışına gitmiş. Nerede olduğu belli değil."

Devamını Oku
Emre Aşık'tan Boşanma Davası Açtığı Eşi Yağmur Aşık'a Şok Suçlama: Fuhuştan Sabıkalı

Photoshopun Ayarını Kaçıran Şeyma Subaşı, Sosyal Medyanın Diline Düştü

Acun Ilıcalı'dan boşandıktan sonra gündemin en çok konuşulan isimlerinden olan Şeyma Subaşı, photoshopun ayarını fazla kaçırınca sosyal medyanın diline düştü.

Sosyal medya paylaşımlarıyla adından sıkça söz ettiren Şeyma Subaşı, yine çok konuşulacak bir paylaşıma imza attı.

GÖZ BEBEĞİNİN ŞEKLİ DEĞİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde bir moda dergisinin çekimi için verdiği pozlarla ve fiziğiyle çok konuşulan Subaşı, bacaklarına yaptığı photoshopla tartışma yaratmıştı. Subaşı'nın, bu kez de "Filtresiz" notuyla paylaştığı fotoğrafta göz bebeğinde oluşan şekil değişikliği gözlerden kaçmadı.

"BADEM GÖZLÜ OLACAĞIM DERKEN..."

Bir takipçisi Subaşı'na "badem gözlü olacağım derken elips olmuşsun" yorumunda bulundu.

Devamını Oku
Photoshopun Ayarını Kaçıran Şeyma Subaşı, Sosyal Medyanın Diline Düştü

Diriliş Ertuğrul'dan Büyük Başarı! İhracatı Arttırdı

Dünya çapında büyük bir izlenme kitlesine sahip olan Diriliş Ertuğrul ve yurt dışında talep gören diğer Türk dizileri sayesinde Körfez ile yapılan e-ihracat rakamları artış gösterdi.

TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul'dan ekonomiye büyük katkı. Fenomen dizi 1 milyarı aşkın izlenme sayesinde Körfez ile yapılan e-ihracat rakamları artış gösterdi.

TALEBİ KARŞILAMAKTA ZORLANIYOR

Girişimci Eyüp  Kerem'in ortakları, Selamet Arslan ve Ahmet Arslan ile beraber kurduğu Bazarea, Türkiye'den Arap coğrafyasında bulunan 200 milyon e-ticaret kullanıcısının, Diriliş Ertuğrul'un şapkası, tespihi, yüzükleri ve aksesuarları ile baklava, lokum ve Türk kahvesi talebini karşılamakta zorlanıyor.

MİKRO-İHRACATA ODAKLANDILAR

Bazarea Kurucu Ortağı Eyüp Kerem, İrlanda'da eğitim aldığı sırada toplumun tüm kesimlerinin e-ticarete adapte olduğunu görmesinin ardından Türkiye'den Körfez'e Türk markalarını ulaştırma konusuna, mikro-ihracata odaklandığını söyledi.

ÜRÜNLERE İNANILMAZ İLGİ VAR

Orta Doğu'da bulunan e-ticaret kullanıcılarının Türkiye'nin kültürel değerlerine diğer coğrafyalardan daha fazla ilgi duyduğunu anlatan Kerem, "Türkiye'nin bir şahsına münhasır bir marka değeri var. Özellikle kültürümüzden beslenen belli ürünlere inanılmaz bir ilgi söz konusu. Biz Bazarea olarak Türk gastronomisi, Türk mutfağı, kozmetik ve Türk aksesuar ürünleri ile Körfez pazarına giriş yaptık." diye konuştu.

"BEKLEDİĞİMİZİN 3 KATI BİR TALEPLE KARŞILAŞTIK"

"Bazarea Türk markalı ürünleri, yurt dışına mikro ihracat kapsamında sunan bir platform. İnsanlar yurt dışından rahatlıkla girip çok kısa sürede alışverişlerini yapıp, 3-5 gün içinde ürünlerini kapılarına teslim alabilecekleri bir e-ticaret platformu. Platformu kuralı henüz 2 ay oldu. Beklediğimizin 3 katı bir taleple karşılaştık.

OPERASYONLARIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ

e-ihracat alanında Türkiye'de büyük bir boşluğun olduğunu biliyorduk ve onun için buna odaklandık ama iki aylık bir sürede beklentimizin 3 katı bir talebi de beklemiyorduk. Geldiğimiz noktada operasyonlarımızı güçlendirerek ve kategorilerimizi genişleterek dünyaya Türk markalarını ihraç etmeye devam edeceğiz."

ÖZELLİKLE DİRİLİŞ ERTUĞRUL' A BÜYÜK İLGİ VAR

Türk ürünlerine en fazla talebin Suudi Arabistan'dan geldiğini aktaran Eyüp Kerem, 32 milyon nüfusa sahip ülkede 10 milyon civarında e-ticaret kullanıcısının bulunduğunu söyledi. Kerem: "Suudi Arabistan'da Türk ürünlerine müthiş bir ilgi var. Bizim platformumuzda en çok baklava, lokum ilgi görüyor. Özellikle TRT'nin yaptığı dizilerimizin Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamit'in lisanslı ürünlerini de satıyoruz web sitemizde ve mobil uygulamamızda. Buna da çok yoğun bir talep var." dedi.

Devamını Oku
Diriliş Ertuğrul'dan Büyük Başarı! İhracatı Arttırdı Diriliş Ertuğrul'dan Büyük Başarı! İhracatı Arttırdı

Çalışanlara Müjde! 10 Yılı Dolduranlar Tazminat ve Emeklilik Hakkına Kavuşacak

Çalışanlar 10 yıllık prim günlerini doldurduklarında hem emeklilik hem de kıdem tazminatlarını alma hakkına kavuşuyor. Ancak bunun bazı şartları bulunuyor...

10 yıl yani 3.600 gün çalışanlar için hem tazminat hem de emeklilik hakkı bulunuyor. Buna göre, iş yerinde bir yılı doldurduktan sonra kendi isteğinizle ayrılsanız da tazminat hakkınız olacak. Ancak bunun bazı şartları var. İşte o şartlar...

9 EYLÜL 1999 TARİHİ ÖNCESİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLAMAK

Bu iki avantajdan da yararlanmak için öncelikle 9 Eylül  1999 tarihinden önce sigortalı olarak çalışmaya başlamak gerekiyor. Eğer 9 Eylül 1999 öncesinde sigortalı olarak çalışmaya başladıysanız son iş yerinde bir yılı doldurduktan sonra kendi isteğinizle ayrılsanız da tazminat hakkınız bulunuyor.

10 YILLIK PRİMİ DOLDURMAK

Tabi 15 yıllık sigortalılık süresini ve 10 yıllık primi yani 3.600 günü de doldurmuş olmanız lazım.

TAZMİNAT ALIP AYRILABİLİYORLAR

Bu çalışanlar SGK'dan 15 yıl ve 3 bin 600 günü doldurduklarına dair yazı aldıklarında iş yerlerine müracaat ederek tazminatlarını alıp ayrılabiliyorlar.

10 YILLIK PRİMLE EMEKLİLİK İMKANI

9 Eylül 1999 ve öncesi sigortalı (4A-SSK) olan çalışanlar için 10 yıllık primle emeklilik imkanı da bulunuyor. İlk defa işe girdiğiniz tarih ve 3 bin 600'ü tamamladığınız tarihe göre kadınlarda yaş 58'e, erkeklerde ise 60'a kadar yükselebiliyor. Burada 15 yıl, 3.600 gün ile kadınlarda 50, erkeklerde 55 yaş şartlarından hangisi en son gerçekleşmişse o tarihe göre emeklilik belirleniyor.

Devamını Oku
Çalışanlara Müjde! 10 Yılı Dolduranlar Tazminat ve Emeklilik Hakkına Kavuşacak

Reynmen'in Konser İçin İstediği Ücret Dudak Uçuklattı

Derdim Olsun şarkısıyla rekor üzerine rekor kıran Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş'ın, yurt dışından gelen konser teklifi için 130 bin TL istediği iddia edildi.

Derdim Olsun şarkısıyla rekor üzerine rekor kıran Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş'ın, yurt dışından gelen konser teklifi için 130 bin TL istediği iddia edildi.

TEK ŞARKI İÇİN 130 BİN TL

Reynmen lakaplı sosyal medya fenomeni Yusuf Aktaş'ın 25 Ocak'ta çıkan "Derdim Olsan" adlı rap arabeks tarzındaki şarkısı Youtube'da 112 milyon kez görüntülenerek rekora imza attı. Yurt dışından konser teklifi alan Reynmen'in tek bir şarkı söylemek için 130 bin TL istediği iddia edildi. Şimdiden 3 kulüple anlaşma imzalayan Reynmen 2 kişilik ekibini de yanında istiyor. Uçak seyahatlerinde business-class biletini de şart koşuyor.

Devamını Oku
Reynmen'in Konser İçin İstediği Ücret Dudak Uçuklattı